Ana Sayfa Yozgat Akdağmadeni’nde köylere hizmet edecek yeni isimler belli oldu

Akdağmadeni’nde köylere hizmet edecek yeni isimler belli oldu

Akdağmadeni İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapılarak yeni üyeler seçildi.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2016 Pazartesi 12:48
Akdağmadeni’nde köylere hizmet edecek yeni isimler belli oldu

Akdağmadeni Öğretmen Evi'nde düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakam Vekili Göksel Yüksel, İl Genel Meclis Üyeleri Adem Darımla, Ali Güran, Alper Terzi, Muhtarlar Derneği Başkanı Önder Gürel ve Köy Muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Vekili Göksel Yüksel, 2015 yılında Köylere Hizmet Götürme Birliğinden köylere yapılan çocuk oyun parkları, köprü menfez çalışmaları, içme suyu, su deposu onarımları, kilitli parke çalışması ve sulama kanalları hakkında bilgi verdi.

2016 yılında yapılacak çalışmaların ihalelerinin tamamlandığını ve uygulama aşamasına geçildiğini belirten Kaymakam Yüksel, “Su birliğinden çıkmak isteyen köyler var. Su birliğinden çıkmak hem köye, hem köylüye zarar verir. Benim tercihim köylerin su birliğinde kalmalarıdır” diye konuştu.

Konuşmanın Ardından yapılan daimi encümen seçiminde 6 muhtar katıldı. Oylamada oyların çoğunluğunu alan Örenkale Köyü Muhtarı Hayati Ulus ve Okçulu Köyü Muhtarı Halit Vural ile İl Genel Meclis üyelerinden Adem Darımla ve Ali Güran da daimi encümene seçildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık