Ana Sayfa Ekonomi Akdağmadeni yeni terminaline kavuştu

Akdağmadeni yeni terminaline kavuştu

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesi dev bir yatırımla daha tanıştı. İlçenin en önemli eksikliklerinden biri olan ‘’Yeni Şehirler Arası Yolcu Terminali’’ Akdağmadeni Belediyesinin katkılarıyla vatandaşların hizmetine sunuldu.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2016 Cuma 14:39
Akdağmadeni yeni terminaline kavuştu

Akdağmadeni Belediyesi’nin ilçemize kazandırdığı dev yatırımlardan bir tanesi olan Yeni modern görünümü ve ihtiyaçları tamamen karşılayan yapısı ile düzenli ferah bir ortamı bulunan Yeni Yolcu Terminali içerisinde 8 adet peron ,yolcu bekleme salonu, kafeterya ve restoran , bay ve bayan mescidi , otopark , bulunmaktadır.

Yeni Şehirler Arası Yolcu Terminali hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Suphi Daştan ‘’ Yeni Terminalin yapımı için 04/06/2013 tarihinde 14 bin 200 metre kare alanı bulunan arsayı 550 bin TL ‘ ye istimlak ederek ilk adımı atmış olduk. Belediyemizin öz kaynaklarıyla 5 milyon TL ‘ye yapımı tamamlanan Yeni Terminal yapımı çalışmaları titizlikle devam ederek bugün ki görünümüne kavuştu. 14 bin 200 metre kare açık alanı olan ve 2 bin 500 metre kare kapalı alandan oluşan içerisinde 8 adet peron , düzenli ve ferah yolcu bekleme salonu , kafeterya ve market olarak kullanılabilecek iş yeri ile Teraslı Restoran , Mobilya Mağazası , Alışveriş Merkezi ve Otomobil Galerisi olarak kullanılabilecek iş yeri bulunan Akdağmadeni Belediyesi Şehirler Arası Yolcu Terminali’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.’’ Dedi Sözlerine devam eden Belediye Başkanı Suphi Daştan ‘’ Geçmişten günümüze gelen ve ihtiyaçları karşılamayan her alanda köklü değişimlere devam ediyoruz. Günü kurtarmak için değil ilçemizin geleceği için planlamalar yapıyoruz. Yeni Şehirler Arası Yolcu terminali de bu projelerden bir tanesidir. İlerleyen zamanlarda resmi açılışını da yapacağımız ve uzun yıllar ilçemize hizmet edecek potansiyeli bulunan yeni şehirler arası yolcu terminali vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olsun.’’

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık