Ana Sayfa Ekonomi Akdağmadeni Belediyesi’nden flaş zam kararı

Akdağmadeni Belediyesi’nden flaş zam kararı

Akdağmadeni Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda vatandaşlara destek olunmak amacıyla 2017 mali yılı belediye gelir tarifelerinde artış yapmama kararı aldı.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2016 Cumartesi 14:09
Akdağmadeni Belediyesi’nden flaş zam kararı

Duyarlı belediyecilik anlayışıyla Akdağmadeni Belediyesi’nin almış olduğu bu kararla vatandaşların her daim yanında olduklarını bir kez daha gösterildi.

Belediye Başkanı Suphi Daştan konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, ‘’ Bölgemizde en düşük belediye ücret tariflerini kullanarak da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Belediye Meclisimizde 2017 yılında uygulanacak olan ücret tarifelerinde zam yapmama kararı alarak bu uygulamayı da vatandaşlarımızın dikkatine sunmak istedik.’’ dedi.

EN UCUZ SU AKDAĞMADENİ'NDE

Vatandaşların asli ihtiyaçlarından birisi olan su ücretinin 2016 yılında elektronik kartlı su sayaçlarında metreküp fiyatı 0,99 kuruş gibi sembolik bir ücretlendirme ile vatandaşlara yansıdığının altını çizen Başkanımız Suphi Daştan sözlerine şöyle devam etti. ‘’ Bölgemiz de ve ülkemizin bir çok bölgesine kıyasla en ucuz suyu Akdağmadeni Belediyesi vatandaşlarına sunmaktadır. 2016 yılında elektronik kartlı su sayaçlarında metreküp fiyatı 99 kuruş olan su 2017 yılı içerisinde de belediye meclisimize sunduğumuz öneri sonucu alınan bu kararla 0,99 kuruş olarak ücretlendirilmeye devam edecek olup vatandaşlarımız bölgemizde ki en ucuz suyu kullanmaya devam edeceklerdir’’ dedi.

Belediye Başkanı  Daştan ‘’ Su ücretinin yanı sıra 2017 yılı içerisinde toplu taşıma ile ilgili ücretler , zabıta ve itfaiye ile ilgili ücretlerle belediye ye gelir sağlayan ve vatandaşlarımızdan tahsil edilen tüm ücretlere zam yapılmama kararı alınmıştır.’’ diyerek bu uygulamaların vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.

Akdağmadeni Belediyesi’nin almış olduğu bu karar sonrası gözler Yozgat’ta bulunan diğer belediyelere çevrildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık