asdas

Ana Sayfa Siyaset Ak Parti’nin Derdi MHP’yi Gerdi

Ak Parti’nin Derdi MHP’yi Gerdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz ve MHP İl Başkanı Ethem Sedef Ak Parti’nin il genelindeki STK’lar, vakıf, dernek ve meslek örgütlerinin görüşlerini almak için düzenlediği temayül için şaşırtan bir çıkış yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 16:30
Ak Parti’nin Derdi MHP’yi Gerdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz ve MHP İl Başkanı Ethem Sedef, milletvekili genel seçimlerinde AK Parti'nin aday listesi oluşturmak için il genelindeki STK’lar, vakıf, dernek ve meslek örgütlerinin görüşlerini almak için AKP il binasında temayül yoklaması gerçekleştirmenin bu örgütlerin misyonunu hiçe saymak anlamı taşıyacağını belirterek, "Bu tam anlamıyla ahlaksızlıktır." dediler. 

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz ve MHP İl Başkanı Ethem Sedef, STK Temsilcilerine yapılan bu davranışın saygısızca olduğunu belirttiler. 

"BÜYÜK BİR NEZAKETSİZLİKTİR"

Durmaz, "Temayül yoklaması" adı altında yapılan bu girişim, AKP'nin "parti devleti" olma yolunda bir ileri adımı olarak da değerlendirilebileceğini dile getirerek şunları söyledi: "STK Temsilcileri, belirlenen usul çerçevesinde AKP İl Binası'na gelecek ve burada kurulu sandıkta oy kullanacakmış. Hakikaten akıllara ziyan bir durum. AKP'nin şirazesini nasıl kaybettiğinin yeni bir göstergesi. Reva görülen muamelenin büyük bir nezaketsizliktik örneği teşkil ettiği çok açık net ortada. Amaç hakikaten görüş almak olsa, hakikaten birazcık samimiyet içerse, her birisi kanaat önderi vasfı taşıyan değerli insanlar ayağa çağrılmak yerine, bizzat makamlarında ziyaret edilir ve bu esnada görüşleri alınırdı. Sandık gerekirse taşınır, oy kullanmaları bu şekilde sağlanırdı. "Niyeti güzel olmayanın icraatı zikzak çizer" derler. "Temayül yoklaması" adı altında yapılan bu girişim, AKP'nin "parti devleti" olma yolunda bir ileri adımı olarak da değerlendirilebilir. Bu garabet örnek, taktir edilecektir ki tek parti döneminde dahi rastlanmayacak ölçüde bir geriye dönüştür. Tüm muhalefeti yok saymaktır. Büyük bir nezaketsizlik, büyük bir saygısızlıktır. Ayağa gitmekle, nezaketin gereğini yerine getirmekle de sakatlık ortadan kalkmıyor. Birçoğu AKP ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan insanımızdan, milletvekili listesinde kimleri görmek istediklerine ilişkin görüş almak de akılla, iz'anla, siyasi ahlakla bağdaşmaz. AKP ile hiçbir şekilde işi olmayacağını, değil parti binasından içeri girmek, önünden geçmeye bile tenezzül etmeme kararlılığını her vesile belli eden bu çok değerli insanları, çeşitli tehdit senaryoları geliştirerek oy kullanmaya zorlamak kepazeliğin daniskasıdır." dedi. 

"STK'LARIN MİSYONU HİÇE SAYILAMAZ"

Sivil toplum örgütlerinin ilke ve özelde Yozgat geleceğinde söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Sedef, "Bunları fikir alacağız temayül yoklayacağız diyerek AKP Yozgat il binasına kurum başkanlarını toplayarak orada bir temaül gerçekleştirmek, bu örgütlerin misyonunu hiçe saymak onları küçümsemek anlamına gelir ki, buda tam anlamıyla ahlaksızlıktır. Odalar ve borsalar gibi sivil toplum örgütlerimizin çoğu devlet destekleri ve oda genel merkezlerinin onlara ayırdığı bütçe, finansman ve kaynakla ayakta durmaktadır. En büyük esnaf destek kooperatifi (sivil toplum örgütü) olan TESKOMB Genel Başkanı A. Kadir Akgül Bey’de AKP Yozgat milletvekili aday adayıdır. Kendisinide sormak istiyoruz. Bu temaüle katılma-mayı düşünen odaların finansmanlarını kesecekmiydiniz? Zaten belli olan aday listelerini meşrulaştırmak için gösterilen bu gayretinizi anlayabilmekteyiz. Ancak anlayamadığımız husus ise STK Başkanları ve temsilcilerinin mecbur bırakılarak bu temaüle davet edilmeleridir. AKP il binası içerisinde boy göstermelerine zorlanmalarıdır. Sivil toplum kuruluşlarının üzerinde olan eliniz, istediğinizde onları çalışamaz hale getirecek olan gücünüz karşısında Bu insanlardan ne beklemektesiniz? Sivil toplum kuruluşları toplumun bir katmanı ve temsilcisidir. Bu kuruluşlar siyaset üstü olarak kalmalı ve saygınlığı korunmalıdır." diye konuştu.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık