Ana Sayfa Siyaset Ak Partili Erbek’ten çok önemli mesajlar

Ak Partili Erbek’ten çok önemli mesajlar

Türkiye’nin birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyacı olduğu şu günlerde Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Erbek çok önemli açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2017 Çarşamba 11:09
Ak Partili Erbek’ten çok önemli mesajlar

Hangi siyasi partinin görüşüne sahip olursa olsun vatan ve millet bekası için ortaya konulan gayretin daha önemli olduğunu söyleyen Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Erbek, Türkiye'nin başta ihanet şebekeleri olmak üzere içerde ve dışarıda şer odaklarına karşı verdiği milli mücadeleye tam destek verdi.

“DOĞRULARIN ÖNÜNE GEÇMEMELİ”

Siyasi tercihlerin doğruların önüne geçmemesi gerektiğinin altını çizen Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Erbek, "Tüm ülke insanları olarak şunu çok daha iyi anlıyoruz ki; kimin Ak Partili, kimin MHP'li, kimin CHP'li ya da bir başka partili oluşundan çok vatan ve milletin bekası için gayreti, hak ve hukuk konusunda taraflar arası tercihi, herkes için adaleti savunuşu, adamına göre olmayan muamelatı, gelir dağılımındaki eşitsizliğe karşı savaşı gibi konulardaki tutum ve davranışları daha da önemlidir"dedi.

“BİRBİRİMİZİ TENKİT ETMEK DÜŞÜNCELERİMİZİ İTİBARSIZLAŞTIRIYOR"

Ak Partili olanların mensubu olduğu partin doğru siyaset yaptığına itimat ettiği, liderine güvendiği ve inandığı için, sahip olduğu ideallere ulaşması için içinde bulunduğu kadroları refi olarak gördüğü için Ak Partili olduğunu söyleyen Erbek, “ Bir başkası da gayet tabi bir başka partili olabilir. Ama sırf başka partili diye karşımızdaki insanın tüm düşüncelerini yanlış olarak nitelendirip kategorik olarak muhalefet etmek ne ülkemizin, ne de özel olarak her birimizin menfaatine sonuçlar doğurur. Hiç kimse yüzde yüz doğru veya yanlış olamaz. Her birimizin doğru ve yanlışları var. Mühim olan birbirimizi ya da savunduğumuz fikirleri değerlendirirken duygusallıktan uzaklaşarak hakkaniyetli bir yaklaşım sergileyebilmek. Aksi takdirde toptancı bir yaklaşımla birbirimizi tenkit etmek düşüncelerimizi gün geçtikçe itibarsızlaştırıyor" diye konuştu.

“ÇOK DAHA FAZLA ŞEY ÖĞRENEBİLİRİZ”

Taraf olmanın doğruların ya da yanlışların önüne geçmemesi gerektiğini söyleyen Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Erbek, şu önemli mesajları verdi: "Oysa 'Falanca arkadaşımızın şu düşünceleri, şu fiilleri, şu icraatları doğru ama şu konularda da şöyle şöyle eksikleri var' diyebilsek ve bunu bir kültür haline getirebilsek hem iktidar partisi hem de muhalefet partisi mensupları olarak birbirimizden çok daha fazla şey öğrenebiliriz. Bu yaklaşım şöyle dursun bugün toplum olarak sırf siyasi fikirlerimiz uyuşmadığı için doğru bildiklerimizi karşımızdaki muhatapların ikrar etmesine dahi tahammül edemez olduk. Neden mi? Çünkü çok eskilerdi dostluk ve muhabbetin temeline iyi niyet karinesi denen bir olguyu koymuştuk. Eğer muhatabımızı "dost" diyebilecek kadar saygın bir mevkie yüreğimizde konumlandırabildiysek, onun iyi niyetine olan inancımızdandı. Onun sözlerine ve davranışlarına, hatta günümüzde nem kapar hale geldiğimiz jest ve mimiklerine bir anlam yüklerken niyetinin ne olduğu gerçeği ile yüzleşip bir karara varırdık. Eğer iyi niyetli olduğuna kani isek "Doğru, bana şu yanlışı, şu hatayı yaptı ama ben onun iyi niyetli olduğuna ve bunu istemeden yaptığına eminim" deyip dostluk ve muhabbetimize halel getirmezdik. Oysa bugün bırakın iki iş arkadaşını, bırakın yıllar yılı dostluk yapmış iki candan arkadaşı, her gece aynı yastığa baş koyan iki sevgili karı koca dahi iyi niyet karinesini referans almıyor ve birbirinin açığını kolluyor. Çünkü rövanşist bir toplum olma yolunda psikolojik bir bilinçaltına sahip olduk ister istemez. Evet bugün çok daha iyi anlıyorum ki elimizden, ayağımızdan ya da sol yanımızdan değil bu defa tam iyi niyetimizin şafağından vurulduk. Kaybettiğimiz iyi niyet ve ona olan itimadımız.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık