Ana Sayfa Siyaset Ak Parti’den flaş Bekir Bozdağ açıklaması

Ak Parti’den flaş Bekir Bozdağ açıklaması

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, 22 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongre için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ isminin geçmesi Yozgat siyaseti ve Yozgat adına gurur verici olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Mayıs 2016 Cuma 11:20
Ak Parti’den flaş Bekir Bozdağ açıklaması

Kongre kararının alındığı günden bu yana sessiz kalmalarının farklı algılandığına değinen Lekesiz, ‘’Yozgat’ta siyasi bir büyüğümüzün partinin genel başkanlığı ismi geçmesi açıklama yapmamamızdan dolayı desteklenmiyor mu sorusu akla geliyor. Parti teşkilat başkanlığımızın açıklama yapılmaması konusunda talimatı var. Bu nedenle sessiz kalıyoruz’’ dedi.

Ak Parti, 22 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongresi için hazırlıklarını sürdürüyor. Yozgat teşkilatlarında farklı bir hazırlık ve heyecan yaşanıyor.

GURUR VERİCİ

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, 22 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongre için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ isminin geçmesi Yozgat siyaseti ve Yozgat adına gurur verici olduğunu söyledi. Kongre kararının alındığı günden bu yana sessiz kalmalarının farklı algılandığına değinen Lekesiz, ‘’Yozgat’ta siyasi bir büyüğümüzün partinin genel başkanlığı ismi geçmesi açıklama yapmamamızdan dolayı desteklenmiyor mu sorusu akla geliyor. Parti teşkilat başkanlığımızın açıklama yapılmaması konusunda talimatı var. Bu nedenle sessiz kalıyoruz’’ dedi.

BOZDAĞ’IN ADININ GEÇMESİ

YOZGAT İÇİN ÖNEMLİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın grup başkan vekilliğinden başlamak üzere parti içerisindeki ağırlığını her geçen gün artırarak bugün Türkiye’nin en büyük partisine genel başkan arayışı olduğu bir ortamda ismi zikredilen ilk isimler arasına geldiğine dikkat çeken Lekesiz, ‘’Bununla beraber Başbakan noktasında oraya yakıştırılan ender kişilerden bir tanesi oldu. Bu Yozgat siyaseti adına Yozgat adına gurur vericidir. Yozgat’ta hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun herkesin Bekir beyin bu makama yakıştırıldığını da memnuniyetle de müsaade ediyoruz. Bu Yozgat adına gurur vesilesidir’’ diye konuştu.

TÜZÜKTE YAZMAYAN HUKUKUMUZ VAR

İl Başkanı Harun Lekesiz, Ak Parti’de kriz bekleyenlerin yanılgıya düştüğünü ifade etti. Lekesiz, Ak Parti’de kardeşlik hukukunun esas olduğunu kaydetti. Lekesiz, ‘’Bizim parti kültürümüz farklıdır. MHP, CHP ile AKP mukayese edilemez. Bizde daha çok sayın Cumhurbaşkanımızın defaatle ifade ettiği üzere kardeşlik hukuku vardır. Bizde yazılı hukukun ötesinde partinin tüzüğü yönetmeliklerinin dışında kardeşlik hukuku vardır. Onları da gözeterek hareket ederiz. Bu birçok iş ve işlemin daha yumuşak kırmadan dökmeden üzmeden götürmektir. Bizde böyle kırmayı dökmeyi doğuracak mücadele ortamı bizde olmaz. Maksat kardeşlik hukukunu muhafaza edebilmek adına kırgınlığa uzak ortamlarda durabilmektir. Bizde kardeşlik hukuku esastır. Bu kardeşlik hukukuna halel getirecek iş ve işlerde uzak durmaktır” şeklinde konuştu.

İSMİ GEÇENLER YÜKSEK PROFİLLİ KİŞİLER

Lekesiz, kongre kararının ardından tartışmalara neden olan düşük profil konusunu da değerlendirdi. Muhalefet partilerine mesaj veren Lekesiz şunları söyledi:

“Ak parti siyaseti içerisinde görev almış her kardeşimiz yüksek profilli insanlardır. Bugün bunu muhalefette kullanıyor. Muhalefette genel başkanlık yapanlar bizim mahalle başkanlığımızı yapamazlar. İşin özüde budur. Bizim partimizde siyaset yapan her bir kardeşimiz memlekette başbakanlık yapabilecek, Cumhurbaşkanlığı yapabilecek kabiliyete sahiplerdir.’’

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık