Ana Sayfa Siyaset Ak Parti'de Milletvekili Aday Adayları Nasıl Belirlenecek?

Ak Parti'de Milletvekili Aday Adayları Nasıl Belirlenecek?

Milletvekili Adayları Nasıl Belirlenecek? Ak Parti 7 Haziran da yapılacak olan Milletvekili genel seçimlerinde adaylarını belirlemek için ilk aşama olan temayül yoklamasını gerçekleştirdi. Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz son noktayı koydu.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2015 Pazartesi 12:52
Ak Parti'de Milletvekili Aday Adayları Nasıl Belirlenecek?

Ak Parti’nin çok fazla aday adayı var. Bu gösterilen teveccüh düşünüldüğünde parti adına memnuniyet verici . Aday adayları temayül heyecanını yaşıyor, parti adaylarını belirlerken neye dikkat edecek? Yozgat Ak Parti’ye beklediğinin üstünde teveccüh ve destek verdi. Sanki bunun karşılığında Yozgat daha fazlasını istiyor neler söyleyeceksiniz?

Öncelikle 7 Haziran tarihinde Türkiye’nin kaderini yakından etkileyecek olan bir seçimi icra edeceğiz. Bizimde Yozgat teşkilatları olarak bu seçimde hedefimiz 4 milletvekilliğinden 4’ünü de almak suretiyle Yeni Türkiye’nin ihya ve inşası sürecine Yozgat’tan güçlü bir desteği verebilmek. Milletvekili aday adaylarımızın çokluğu da esasen hem tabanımızın hem burada ki partililerimizin buna inancının bir tezahürüdür esasında. Buna teşkilatlarımızda inanıyor milletvekili aday adaylarımızın da inandığı için bu teveccühü gösterip partimizden aday olduğunu görüyoruz.

ÜÇ KADEMELİ ÜST KOMİSYON OLUŞTURULDU

Bu günde milletvekili aday adaylarımızın teşkilat nazarında görünümlerine ilişkin bir fotoğraf çekiyoruz temayül yoklamasıyla. Teşkilat mensubu kardeşlerimiz milletvekili aday adaylarımızı nasıl değerlendiriyorlar bunu göreceğiz. Bununla beraber genel merkezde artık adaylık süreciyle ilgili işlemler devam edecek. 3 kademeli bir komisyon oluşturuldu bir alt komisyonumuz var ara komisyon ve üst kurul var.Alt komisyonda bütün aday adaylarımız dinlenecek orada layık liyakatli ehil görünen arkadaşlarımız ara komisyona havale edilecek ara komisyonda da yine gerekli araştırmalar yapılacak, gerekirse kamuoyu araştırmaları STK soruşturmaları yani STK’dan sorgulamalar kanaat önderlerinin düşünceleri alınmak suretiyle oradan da zannedersem milletvekili sayısının iki katı kadar kardeşimiz üst kurula havale edilecek.

7 NİSAN’DA LİSTELER YÜKSEK SEÇİM KURULUNA VERİLECEK

Sayın genel balkanımız başbakanımız başkanlığında üst kurulda da en son hali verilmek suretiyle de 7 Nisan tarihinde de Yüksek Seçim Kurulu’na listelerin verilmesi gerekiyor. O günlerde de bu ilan edilmiş olacak, adaylık süreci tamamlanmış olacak. Her ne olursa olsun.

TEK BELİRLEYİCİ TEMAYÜL DEĞİL

Burada ki temayül kardeşlerimizin değerlendirilmesi adına olumlu bir not olarak adlarına yazılacak ama tek belirleyicide değil mutlaka başka kriterlerde var. Bütün bunlar gayet objektif değerlendirmelerle değerlendirilecek ve milletimize Yozgat’ımıza en iyi hizmet etmesini murat ettiğimiz arkadaşlarımızın orda yer alması bir şekilde temin edilecek. Tabi Yozgatlı her seçimde biz hepsine müteşekkiriz Ak Parti’ye fazlasıyla kucak açtı, destek verdi, dua etti, biz yine milletimizin destek ve duasına talibiz, yaptığımız işlerle talibiz, Yozgat’a kazandıracağımız hizmetleri vaat ederek, ümit ederek yine bunlara talibiz. Biz milletimize hiçbir zaman mahcup olmadık milletimizde bizi mahcup etmeyecektir, öyle inanıyoruz. İnşallah 7 Nisan’da adaylarımızın da belli olmasıyla birlikte aday adaylarımızında sahada olduğu bir propaganda dönemini birlik beraberlik içerisinde bütünlük içerisinde icra ederek Yozgat’ta ki hedefimizi dörtte dördü gerçekleştireceğiz. Dörtte dördünde ne için gerçekleştirilmesi gerektiğini hep söyledik artık Türkiye’de Yeni Türkiye kavramından bahsediliyor Ak Partiyle beraber ve 12 yıldır bizim yaptığımız, bu memlekete kazandırdığımız şeyler bir başlangıç mesafesinde bize göre artık bunun daha da ileriye taşınması içerde insanımızın daha müreffeh bir ortamda daha barış içerisinde daha kardeşçe yaşamasını temin edilebilmesi için bununla beraber uluslar arası arenada daha saygın daha itibarlı bir ülkeyi Türkiye’yi sağlamlaştırmak için inşallah bu Yeni Türkiye kavramının içerisini 4 milletvekilimizle verdiğimiz güçle daha da destekleyerek dolduracağız ve Türk insanını Yeni Türkiye’yle 7 Haziran’dan sonra buluşturacağız.

Sizde delegenin büyük teveccühüyle il başkanlığına seçildiniz. Bayan adayları da görüyoruz. Bayan adaylarında çıkması ileriye dönük bayanların siyasete atılma cesaretini güçlendirdi sanki. Neler söylersiniz?

Biz Ak Parti olarak parti teşkilat kademelerimizin tamamında hanım kardeşlerimizin yer almasıyla ilgili kotalarımız var.Mesela ilçe teşkilatlarımızda yüzde otuz oranında hanım kardeşlerimizin yer almasını söylüyoruz ve teşkilatlarımızı o doğrultuda yapılandırıyoruz. Yine milletvekilliği noktasında da hanım kardeşlerimizin milletvekili olarak mecliste görev almasını teşvik ediyor genel merkezimiz bizde o doğrultuda hareket ediyoruz. Bunu şunun için yapıyoruz. Siyaset topluma, toplumun sorunlarına çözüm üretebilmektir. Siz sorunu doğru tahlil edemezseniz doğru bir çözümü de ortaya koyamazsınız. Toplumun yarısını hanımlar oluşturuyor, dolayısıyla erkek gözüyle baktığınız zaman o sorunu tam anlamıyla tahlil edemezsiniz. Bir bayan, hanım bakışını da koymak lazım sorunu doğru tahlil etmek için. Bu münasebetle de siyaset kurumu içerisinde de hanımlar en az erkekler kadar yer almalı. Mecliste de yer almalı, ilçe teşkilatlarında da yer almalı, il teşkilatında da yer almalı. Çünkü toplumun sorununu doğru tahlil edelim doğru çözümler ortaya koyabilelim. İnşallah bu dönem tabi Yozgat’ta bir hanım milletvekilinin olmasını arzu ederiz bu manada Yozgat’ın sorunlarına daha doğru bakış açısı koyabilmek, daha doğru bir analiz yapabilmek için. İnşallah olur temennimiz bu. Hanım kardeşlerimizin siyasette yer almasını biz her zaman teşvik ediyoruz. Bu dönem aday adayı sayımız fazla, bizim bu teşviklerimizin bir tezahürü olarak değerlendiriyorum. Bu dönem olmazsa ümit ediyorum olur, olmasa bile bir sonraki dönem inşallah hanım kardeşlerimiz Yozgat’ta da milletvekilliği sıralamasında yer bulacaktır diye inanıyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık