Ana Sayfa Siyaset Ak Parti'de aday tanıtım toplantısı gerçekleşti

Ak Parti'de aday tanıtım toplantısı gerçekleşti

Ak Parti'nin milletvekillerinin tanıtım toplantısında Yozgat'ın verdiği destek ve yapılan hizmetlere dikkat çekildi.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2018 Pazartesi 15:17
Ak Parti'de aday tanıtım toplantısı gerçekleşti

24 Haziranda yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde AK Parti’den Yozgat’ta aday gösterilen milletvekili adayları düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

Yimpaş AVM’da düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Başbakan Yardımcısı ve Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ, Milletvekili Adayları Yusuf Başer, Sibel Yıldırım ve İskender Minar’ın yanı sıra Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, ilçe belediye başkanları, parti teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı.

ADAYLAR SAHNE ALDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Celal Köse, bütün enerjilerini bu dakikadan sonra en yüksek oranda oy almak için harcayacaklarını belirterek “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Yozgat’ta yüzde 80’in üzerinde oy toplayarak milletvekilliği seçimlerinde de 4 vekilin tamamını kazanmayı hedefliyoruz” dedi.

24 Haziran seçimlerinin büyük bir galibiyetin başlangıcı olmasını dileyen Köse, şöyle konuştu:

“Yozgat’ta 39 aday adayının müracaatını çok kıymetli buluyorum. Her birini bir birinden ayırmadan kaliteli ve değerli buluyorum. Yapmış oldukları katkılardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Daha önce birlikte çalıştığımız milletvekili Abdulkadir Akgül ve Ertuğrul Soysal listemizde değil. Kendilerine katkı ve çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Her son yeni bir başlangıçtır.

Seçim demek yeni bir heyecan demek. Seçim demek insanın içindeki heyecanın artması demek. Bu bir aday tanıtım toplantısı değil. Önümüzdeki günlerde bir tanıtım toplantısı düzenleyeceğiz. 24 Haziran seçimleri için biz gayret edeceğiz. Gönülden çalışacağız. Çalmadık kapı, sıkmadık el kazanılmadık gönül bırakmayacağız. Cumhur ittifakını çok kıymetli buluyorum. Cumhur ittifakının öznesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. MHP ile AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

SÖZ MİLLETİN

 

AK Parti İkinci sıra Milletvekili Adayı Yusuf Başer milletin feraset ve dik duruşla Türkiye’nin muhasır medeniyetler seviyesine hızla ilerlediğini kaydederek “2.5 yıl içerisinde söz verdiğimiz neredeyse bütün sözleri yerine getirdik. Bu seçimler Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki enönemli ve en farklı seçimdir. Artık hızlı karar alabilen bir hükümet sistemi olacak” ifadelerini kullandı. 

AK Parti davasında 16 yıldır gururla yürüdüğünün altını çizen Başer “Yürürken yakıp yıkmadığımız, yılmadığımız, anladığımız, anlattığımız ve anlatmaya devam ettiğimiz kutlu davanızın kutlu davamızın Türkiye vaktinde gözünün içine baka baka diyoruz ki bu gün aziz milletin arkasında durma günüdür. Ve madem ki söz milletindir. Sözün büyüğünü Yozgat verir. Birlik, bolluk ve bereket için vakit Türkiye vaktidir. Vakit Yozgat vaktidir” diye konuştu.
Üçüncü sıra Milletvekili adayı Sibel Yıldırım Yozgat için konuşulan birçok sorunun bugün çözüldüğünün altını çizerek “ Ak Parti, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çok büyük hizmetlere, projelere imza attı. Bizler de verilen görev ve talimatlar doğrultusunda Yozgat İl Teşkilatı olarak her bir üyemiz ve yönetimimiz ile bu hizmetlere katkı sunmaya çalıştık. Bugün milletvekili adaylığı ile onurlandırılmış bulunuyorum. Benim açımdan ve Yozgatlı kadınlar açısından bu adaylığın ayrı bir önemi var. Çünkü Yozgat’tan bugüne kadar ne bir milletvekili adayı, dolayısıyla ne de bir kadın milletvekili çıkmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ başta olmak üzere bana bu şerefi yaşatan tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Milletvekili olursam şehrimizde kadınların siyasete ilgisi daha da artacaktır. Her zaman olduğu gibi, hem milletvekili adaylığı görevini hem de seçilirsem yasama süreciyle ilgili görevimi layıkıyla yerine getirmenin gayreti içinde olacağım. Seçimlerin ülkemize, Yozgat’ımıza ve partimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

BİZE SAHİP ÇIKIN

Dördüncü sıra Milletvekili Adayı İskender Minar “Kısa sürede bize teveccüh gösterenlere teşekkür ediyorum. Siyaset takım işi. Yolumuza ve davamıza hizmet edebilmemiz ancak girdiğimiz seçimleri kazanmamız ile mümkün olacaktır. Çok çalışmamız ve çok gayet etmemiz gerekmektedir. Reisimizin sizlere gönderdiği bu altı tane milletvekiline sahip çıkın” ifadelerini kullandı.

HAVAALANI TEMELİ ATILIYOR

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat Havaalanı’nın temelinin 3 Haziran Pazar günü atılacağını bildirdi.

Partisinin aday tanıtım toplantısında konuşan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Yozgatlılara havalimanı müjdesi verdi.
Yozgat’ın 2002 yılından bu yana her seçimde AK Parti dediğine dikkat çeken Bozdağ, Yozgat’ı her alanda Anadolu’nun parlayan yıldızı yapacaklarını ifade etti. Yozgat’ın tarihinde ilk kadın milletvekili seçme imkanına kavuştuğunu aktaran Bozdağ, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yerli otomobil açıklaması ile ilgili, “’Yerli otomobili, Kanal İstanbul’u durduracağım’ diyor. Çünkü bunların genetik kodlarında memlekete çivi çakmak diye bir şey yok” dedi.

Bozdağ, Bozdağ, kurumlarıyla kurallarıyla cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin millete ve devlete çok şey kazandıracağını belirterek, şöyle konuştu:

“24 Haziran, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bütün kuralları, kurumları ve gerekleriyle birlikte hayata geçtiği bir tarih olacaktır. Cumhuriyetimizin ilanından sonra geçen yaklaşık 100 sene sonra Türkiye yeni bir yüz yıla yeni bir hükümet sistemiyle girmenin hazırlıklarını ve heyecanını şu anda yaşıyor. Aziz milletimiz 24 Haziran’da bu yeni dönemin kapısını sonuna kadar açacaktır. O nedenle bu seçim büyük bir öneme haizdir. Yozgat bu seçimde bundan önce olduğu gibi kendi üzerine düşeni layıkıyla ve fazlasıyla yapacaktır. Çünkü Türkiye’nin her türlü değişiminde öncü rol oynayan illerden biri de Yozgat’tır. Bizim insanımız değişimi, dönüşümü, gelişmeyi her yerden önce görebilme özelliğine de sahiptir. Geçmişte bunun örneklerini hep görüyoruz. Her dönem değişimin öncüsü oldu, ben inanıyorum ki bu seçimde de aynı gayret, aynı çaba içerisinde hep birlikte olacağız.”
Konuşmaların ardından adaylar kürsüye çıkarak partilileri selamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık