Ana Sayfa Siyaset Ak Parti Yozgat’ta Çıtayı Yükseltti

Ak Parti Yozgat’ta Çıtayı Yükseltti

AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, “Teşkilatta 8 bin 500 arkadaşımız görevli, hepsinden bir oy istiyorum.”dedi.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2015 Cuma 22:29
Ak Parti Yozgat’ta Çıtayı Yükseltti

7 Haziran’daki genel seçimde hedeflerinin 4-0 olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, bir önceki seçimde 4 bin 300 oy ile 4. vekili kıl payı kaçırdıklarını hatırlattı. Lekesiz,  “Bu sefer teşkilatlarımızla bu farkı kapatıp, 4.vekili alacağız” dedi.

AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından bugüne kadar partide görev alanlar için bir sabah kahvaltısı düzenlendi. Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte milletvekili adayları Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Avukat Yusuf Başer’inde katıldığı kahvaltıda konuşan AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, ilk olarak partide görev alan herkese teşekkür etti. Konuşmasının devamında ise 4-0 hedeflerine nasıl ulaşacaklarını anlattı.

Yozgat’ta siyasi rakiplerinin MHP olduğunu ifade eden Lekesiz, yerel seçimlerde 14 belediye başkanlığının 13’ünü aldıklarını söyledi.  MHP’nin oylarını yüzde 0,5 oranında artırdığını ifade eden Lekesiz, kendilerinin ise 5,5 puan artırdıklarını söyledi.

2011 yılındaki milletvekilliği seçi-minde ise 4. milletvekilini kıl payı kaçırdıklarının altını çizen Lekesiz, arada sadece 4 bin 300 oy fark olduğunu kaydetti. Sadece teşkilatta görevli 8 bin 500 görevli arkadaşlarının bulunduğuna dikkat çeken Lekesiz, “Hepsi birer oy getirse 8 bin 500 oy eder, bu farkı kapatıp lehimize dönüştürecek potansiyele sahibiz” dedi.

Konuşmasının sonunda Lekesiz tüm teşkilata şu talimatı verdi. “Birer oy getirmenizi istiyorum. Yozgat için, Türkiye için, yeni anayasa için, başkanlık sistemine geçip, ayaklarımıza bağ olan prangaların kırılması için istiyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık