Ana Sayfa Güncel Ak Parti Yozgat teşkilatında kongre heyecanı

Ak Parti Yozgat teşkilatında kongre heyecanı

AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen il başkanları toplantısında kongre süreci netlik kazandı

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2017 Pazartesi 13:07
Ak Parti Yozgat teşkilatında kongre heyecanı

AK Parti 2019 seçimlerine güçlü kadrolarla girmek için teşkilatlarda büyük değişime gitmesi bekleniyor. Mental yorgunluk içerisinde olan teşkilat başkanlarının kesinlikle değişeceği AK Parti’de il başkanlarının durumu da genel merkez yönetimi tarafından netlik kazanacak. 
AK Parti’de beklenen değişim sürecine kongrelerle birlikte girilecek. Mental yorgunluğunun yanı sıra seçim ve çalışma performansları üzerinde yapılacak çalışmalarda başarısızlığı ortaya çıkan teşkilatlarda revizyona uğrayacak. 
Yozgat’ta teşkilatların büyük bölümünün revizyona uğraması bekleniyor. Parti genel merkezinin, Yozgat teşkilatlarına yönelik yaptığı çalışmalar ve değerlendirmelerde değişimin gerekliliği öne çıkarıldı. Yorgun ve son dönemlerde tepki çeken ilçe teşkilat başkanları ve yönetimi yenilenecek. 

SÜREÇ YARIN BAŞLIYOR 
AK Parti, kongre takvimini 4 Temmuz Salı günü belde kongreleriyle başlatacak. 
19 Ağustos-12 Kasım’da ilçe, 2018 yılı şubat ayının sonuna kadar da il kongreleri tamamlanmış olacak.
AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen İl Başkanları Toplantısında genel değerlendirmeler yapıldı. 
Toplantıda, Erdoğan başkanlığında yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda belirlenen AK Parti’nin bu yılki belde, il ve ilçe kongre takvimi de ele alındı. 
Bu kapsamda kongre takvimi 4 Temmuz Salı günü belde kongreleriyle başlayacak. 
İlçe kongreleri 19 Ağustos-12 Kasım tarihinde, il kongreleri de 2018 yılı şubat ayının sonuna kadar tamamlanacak. 

REVİZYON KARARI 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partinin başına geçmesinin ardından teşkilatlara yönelik yaptığı çalışmalarda metal eskimesine yönelik değerlendirmelerde bulundu. 
İl, ilçe ve belde yönetimlerinin değişmesi yönünde telkinlerde bulunan Erdoğan, MKYK ve il başkanları toplantısında düğmeye bastı. 
AK Parti’de başarılı bulunan ve yoluna devam edecek il başkanları belirlenerek, kongrelerden önce devam etmesi için görev verilecek. Milletvekili, belediye başkanı adayı ya da yorulan il başkanları yerine de kongrelerden önce atama yapılabileceği üzerinde de duruluyor. 

DELEGE SEÇİMİ 
MYKY çıkan kongre takvimi delege dağılım listelerinin ilanı ile başlayacak. Ardından 8 Temmuz’da delege seçmen listeleri ilan edilecek. 16 Temmuz’da ise kesinleşen delegeler listeleri açıklanacak. 19 Temmuz ile 26 Temmuz arasında delege seçimleri mahallerde yapılacak. 

İL KONGRELERİ KASIM’DA 
AK Parti’de il kongrelerinin takvimi 18 Kasım’da başlayacak. İlçe kongrelerinde seçilecek delegelerin ol kullanacağı ve illeri yönetecek ana kademelerin belirleneceği il kongreleri 25 Şubat’ta sona erecek. 
Bu arada Ak Parti’de yüzde 30 kadın ve yüzde 10 gençlik kotası uygulanmasına dikkat edilecek ve bu kongrelerde daha sıkı tutulacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık