Ana Sayfa Yozgat Ak Parti Yozgat Teşkilatı'nın İsitfası Mı İstendi?

Ak Parti Yozgat Teşkilatı'nın İsitfası Mı İstendi?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin 40’a yakın il genelinde başlattığı köklü revizyon içerisinde Yozgat teşkilatları da iddia edildi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 10:38
Ak Parti Yozgat Teşkilatı'nın İsitfası Mı İstendi?
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)’nin 40’a yakın il genelinde başlattığı köklü revizyon içerisinde Yozgat teşkilatları da yer alıyor. Genel Merkez tarafından önümüzdeki günlerde AK Parti İl Yönetimi, Merkez İlçe Yönetimi ve Gençlik Kolları yönetimlerinin istifalarının isteneceği bilgisine ulaşıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yurt genelinde önceki gün başlatılan ve 40’a yakın il başkanı ile 300 civarında ilçe teşkilat başkanının istifasının istendiği yeniden yapılanma süreci işlemeye devam ediyor.

Bu yapılanma sürecine Yozgat’ın da dahil olduğu bilgisine ulaşıldı ve AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ve Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez ve Yönetimlerinin gerekçe aranmaksızın istifalarının alınacağı ve yerlerine genel merkez tarafından belirlenecek yeni isimlerin getirileceği öğrenildi.

İL VE İLÇE YÖNETİMLERİ SINIFTA KALDI

Merhaba Yozgat'ın haberine göre, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan değerlendirme sürecinde, Yozgat İl Yönetimi ile birlikte Merkez İlçe Yönetiminin de sınıfta kalıdığı kanısına varıldığı, bununla birlikte Yozgat İl Yönetimi’nin yenilenmesi için çalışmalara başlanıldığı ve yakın zamanda istifaların isteneceği, İl Yönetimlerinden sorumlu yetkililerin Yozgat’a gelerek değerlendirme toplantıları yapacağı bilgisine ulaşıldı.

İSTİFALAR İSTENECEK

30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Belediye Başkanı Aday Adaylığı için istifa eden AK Parti İl eski Başkanı Fahri Açıkgöz’ün ardından göreve getirilen Harun Lekesiz, sağlık sorunları gerekçesiyle görevinden istifa eden Merkez İlçe eski Başkanı Musa Halıcı’nın yerine getirilen İskender Nazlı ve Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez’in istifalarının ardından, genel merkez tarafından belirlenen isimlerin ataması yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

GENEL MERKEZ İSİM DEĞERLENDİRİLİYOR

AK Parti Genel Merkezi’nin bu süreçte isim belirleme konunsunda, daha önceki süreçlere kıyasla elini çabuk tutmak istediği ve bu sebeple daha istifalar istenmeden aday isimler üzerinde titiz bir çalışma başlattığı da edindiğimiz bilgiler arasında.

İSİMLERİ GENEL MERKEZ BELİRLEYECEK

Üzerinde çalışılan isimlerin daha önce bu görevlerde bulunmamış, yeni isimler olduğu, bunun sebebinin de genel merkezin yönetimlerde kesinlikle yeni yüzler görmek istemesi olduğu bilgisine ulaşıldı.

İstifası istenecek yönetimlerden gelecek tavsiye veya önerilerin hiç bir suretle dikkate alınmayacağı ve atanacak isimlerin tamamen genel merkez inisiyatifinde belirleneceği öğrenildi.

YENİ OLUŞTURULACAK KADROLARDA SÖNMEZ’E GÖREV VERİLEBİLİR

Genel Merkez’in yaptığı değerlendirme sonuçlarının, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez’in 30 Mart 2014 Mahali Seçimleri sürecinde başarılı bir performans sergilediğini gösterdiğini, kadın kolları ile birlikte seçim sürecini omuzladığını ve AK Parti’nin, 30 Mart’ta Yozgat’ta yakaladığı başarının kadın kolları ile birlikte ortak mimarları olduğunu gösterdiği bilgisine ulaşılırken, Sönmez’in bu başarısının göz ardı edilmeyeceği ve oluşturulacak yeni yönetimlerde görevlendirilebileceği bilgisine de ulaşıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI  SEÇİMİ VE GENEL  SEÇİMLERE HAZIRLIK

Genel Merkez tarafından istifaları istenecek yönetimlerin yerine getirilecek isimlerin Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve ardından yapılacak genel seçimlere hazırlık aşamasında büyük görevler yükleneceği dolayısıyla önceki yönetimlerden daha güçlü bir yönetim oluşturulmasının hedeflendiği düşünülüyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık