Ana Sayfa Siyaset Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer o ilçeye müjdeyi verdi

Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer o ilçeye müjdeyi verdi

Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Yusuf Başer; Bakan ve milletvekilleri arkadaşlarının da yoğun gayreti neticesinde Aydıncık –Yozgat yolunun karayolları ağına alınması teklifinin  Karayolları Genel Müdürlüğünce uygun görüldüğünü açıkladı.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 19:33
Ak Parti Yozgat Milletvekili Başer o ilçeye müjdeyi verdi

Başer, “Aydıncık yolumuz şehir merkezine yaklaşık 100 kilometre.  Yol uzunluğu nedeniyle Aydıncık ilçemizdeki vatandaşlarımız ekseriyetle Alaca’ya gitmek durumunda kalıyordu. Aydıncık  yolumuzun karayolları yol ağına dahil edilmesiyle bu mesafeyi  50 kilometreye düşürüyoruz” dedi.

BÖLGE KALKINMANIN MERKEZİ OLACAK

Bütün ilçelerin yol standardının yükseltilmesi için çalıştıklarını belirten Başer, “Yozgat Havalimanı’nı Alaca yol ayrımı üzerinde yapacağız. Aynı zamanda yeni Organize Sanayii Bölgesi de o bölgede olacak. Çevre yolumuzun inşası ve hızlı trenin faaliyete geçmesiyle birlikte Yozgat’ımızda ekonomik ve sosyal değişimleri hep birlikte göreceğiz. Aydıncık karayolunun yapımıyla birlikte Aydıncıklı kardeşlerimiz  Yozgat Havalimanı’ndan istifade etme imkanı bulacaktır. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun!

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık