Ana Sayfa Güncel Ak Parti Yozgat İl Teşkilatı şehitler için mevlit-i şerif okutacak

Ak Parti Yozgat İl Teşkilatı şehitler için mevlit-i şerif okutacak

Ak Parti İl Teşkilatı, 10 Aralık Cumartesi Gecesi İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen 37’si polis 44 vatandaş için mevlit-i şerif okutacak.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2016 Perşembe 15:29
Ak Parti Yozgat İl Teşkilatı şehitler için mevlit-i şerif okutacak

Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, 16 Aralık Cuma günü Büyük Camii’de Cuma namazını müteakiben okutulacak mevlid-i şerife bütün Yozgatlıları davet etti.

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, geçtiğimiz Cuma akşamı İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen ve 37’si polis, 44 vatandaşın şehadeti ile sonuçlanan hain terör saldırısını lanetledi. İnfialini yazılı bir açıklama ile dile getiren Lekesiz, “Bu aziz millet Tarih boyunca nice saldırıya mertçe, yiğitçe karşı durmuş,  bu cinayetler karşısında metanetli, ferasetli, soğukkanlı ve iradeli olmayı başarmış huzur, barış ve kardeşliğine kasteden, tuzak kuranlara hiçbir zaman fırsat vermemiştir. Ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Bu saldırılar, bizim şevkimizi ve kararlılığımızı törpülemek yerine, tam tersine daha da keskinleştiriyor. Mücadelesini, ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla veren bir milleti yolundan hiçbir güç döndüremeyecektir” dedi.

DİN Ü DEVLET, MÜLK Ü MİLLET

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, mevlit programı için ise şunları söyledi: “İstiklal ve istikbalimiz uğrunda vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi, 15 Temmuz gecesinde canlarını milletin hukuku için siper eden, dillerinde tekbir, kulaklarında sala sesi olan, tanklara meydan okuyarak, canlarını aziz milletimize siper eden aziz şehitlerimizi 10 Aralık gecesi gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda feda eden, kahraman polis şehitlerimizi anmak üzere AK Parti teşkilatları olarak 16 aralık 2016 Cuma günü Cuma namazını müteakiben Yozgat merkez büyük camide ve tüm ilçelerimizde mevlidi şerifimiz olacaktır. Tüm Yozgatlı hemşerilerimizi davet ediyor, Şehitlerimizin bize emanet bıraktığı ailelerine annelerimize, babalarımıza, kardeşlerimize, eşlerine ve aziz milletimize sabır ve metanet diliyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık