Ana Sayfa Siyaset Ak Parti Yozgat İl Başkanı Lekesiz:"Sevgi Bağlarımızı Güçlendirmeliyiz"

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Lekesiz:"Sevgi Bağlarımızı Güçlendirmeliyiz"

Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, tüm Yozgatlıların Kutlu Doğum Haftasını kutladı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2015 Salı 00:42
Ak Parti Yozgat İl Başkanı Lekesiz:

Yozgat Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada: "Rabbimizin tüm insanlara rahmet elçisi olarak gönderdiği, peygamberlik zincirinin son halkası olan Sevgili Peygamberimiz (sav)’in doğumu vesilesiyle kutladığımız Kutlu Doğum haftasını 14-20 Nisan tarihleri arasında idrak ediyoruz.

Kutlu Doğum haftası kutlamalarında, Hz. Peygamber´i bütün yönleriyle daha iyi tanımak, tanıtmak, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrıyı güncelleştirerek hayatımıza yansıtmak, güzel ahlakını davranışlarımızın rehberi yapmak, toplumda peygamber sevgisini yaymak, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve yardımlaşma duygusunu güçlendirmek, İslam´ın mesajını, yediden yetmişe toplumun her kesimine ulaştırmak hedef olarak belirlenmiştir.

Hz. Peygamberi örnek almak, ancak O’nun insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımızın merkezi yapmakla mümkündür.

Kur’an-ı Kerim’de “Andolsun ki Rasûlullah’ta sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çokça zikredenler için mükemmel bir örnek vardır.” buyrularak Sevgili Peygamberimizin hayatı bizlere yaşanabilir ‘en güzel örnek’ olarak takdim edilmiştir. 

Bütün ahlaki erdemleri şahsında toplayan Hz. Peygamber, tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. İşte Kutlu Doğum Haftası ve diğer mübarek gün ve geceler, bu çağrıyı gönlümüzde, zihnimizde ve hayatımızda diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir.

Bu duygu ve temennilerle, Adalet ve Kalkınma Partisi Yozgat İl Teşkilatı olarak Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesi vesilesiyle kutladığımız Kutlu Doğum Haftasının bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyor, vatandaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık