Ana Sayfa Siyaset Ak Parti Milletvekili Yusuf Başer yardım sözü verdi

Ak Parti Milletvekili Yusuf Başer yardım sözü verdi

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yozgat Şubesi’nin düzenlediği kahvaltılı toplantıya katıldı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe 15:47
Ak Parti Milletvekili Yusuf Başer yardım sözü verdi

STK’lara Yozgat’ın gelişiminde önemli görevler yükleyen Başer, sanayici ve esnafa da açık çek verdi. Yozgat esnaf ve sanayicisinin her zaman yanında yer aldığını vurgulayan Başer, devlet dairelerinde yaşanabilecek sorunların çözümünü de ortak hareket edilerek giderileceğini ifade etti.

Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yozgat Şubesi’nin düzenlediği kahvaltı programına katılan Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat’ın gelişmesi konusunda yapılması gerekenleri sıraladı.

KAHVALTI BAHANE

Yimpaş Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Milletvekili Yusuf Başer’in yanı sıra AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı TÜMSİAD Şube Başkanı Ali Çatar, TÜMSİAD üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜMSİAD Şube Başkanı Ali Çatar, geleneksel hale getirdikleri kahvaltı programlarıyla birlik ve beraberliğin sağlanmasının yanı sıra istişare ve fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

SORUNU ÇÖZMEK İÇİN VARIZ

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, TÜMSİAD üyeleri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milletvekili Başer, Yozgat’ta ki esnaf ve sanayicilerin kamu kurumlarında yaşadıkları sorunların çözümü için kendisine ulaşabileceklerini söyledi. Yozgat esnaf ve sanayicisinin her zaman yanında yer aldığını vurgulayan Başer, devlet dairelerinde yaşanabilecek sorunların çözümünü de ortak hareket edilerek giderileceğini ifade etti.

STKLAR GELİŞİME ÖNCÜLÜK EDER

Milletvekili Başer, Yozgat’ın gelişiminde STKların önemli bir görevi bulunduğuna dikkat çekerek, sivil toplum örgütlerinin Yozgat’a katkısı olması gerektiğine değindi.

STKların kendi üyelerine ve temsil ettiği meslek gruplarının yanı sıra bölgesine de katkı vermesi gerektiğini vurgulayan Başer, herşeyin siyasilerden beklenmesinin yanlış olduğunu ifade etti. Siyasetin çözüm noktası olmasına rağmen siyaset ile STKların iş birliği ve iletişim içerisinde bulunmasının gerekli olduğunun altını çizen Başer, “Ben, 420 bin Yozgatlının sorumluluğu içerisindeyim. STKlarla iletişim içerisinde olmaya çalışıyorum. Kimsenin tek başına bir şey yapması mümkün değildir. Birlik ve beraberlik içerisinde olarak, iletişim kanallarımızı açarak, bütünlük içerisinde çaba göstereceğiz. Ben her zaman esnaf ve sanayicimizin yanındayım. Hangi esnaf ve sanayicimiz kamu kurumunda sorun yaşıyorsa, o sorunu çözmek için bana ulaşabilir. 24 saat telefonum açık” dedi.

İHTİYAÇLAR YOZGAT’TA KARŞILANMALI

Milletvekili Başer, birçok kamu kurumunun ihtiyaçlarının başka yerlerden karşılandığına değinerek, Yozgat’ta ki STKların bu ihtiyaçların Yozgat’tan karşılanmasına öncülük etmesi gerektiğinin altını çizdi. Cezaevinin ihtiyaçlarını Yozgat’tan karşılayacak esnaf bulunmadığını aktaran Başer, yeni cezaevi ile hizmete girmesi ile birlikte ciddi manada bir yatırım alanının oluşacağını belirtti. Yozgat’ta ki STKların bunları değerlendirmesi ve üyelerini yönlendirmesi gerektiğini söyleyen Başer, Havaalanı, OSB, Hızlı tren, yollar tamamlandığında kentin gelişiminin hızla devam edeceğini ifade etti.

Bozok Üniversitesi’ne yeni bölümlerin kurulacağını ve 16 bin olan öğrenci sayısının birkaç içerisinde arzu edilen sayıya ulaşacağını kaydeden Başer, Hukuk ve Veteriner Fakültelerinin sözünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini hatırlattı. Başer ayrıca Polis Eğitim Merkezi merkezinin hizmet vermeye başladığını, Adalet Eğitim Merkezi, Diyanet Eğitim Merkezi’nin de önümüzdeki dönemde hizmete açılacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık