Ana Sayfa Kültür Sanat Ahmet Sargın’a büyük onur

Ahmet Sargın’a büyük onur

Yozgatlı Şair Yazar Ahmet Sargın, Türkiye ile birlikte 9 ülkeden 89 şair ve yazarın sıralandığı Türk Dünyası Şairler Antolojisi'nde yer aldı.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2017 Salı 00:03
Ahmet Sargın’a büyük onur

Yozgatlı Şair Yazar Ahmet Sargın, Türkiye ile birlikte 9 ülkeden 89 şair ve yazarın sıralandığı Türk Dünyası Şairler Antolojisi'nde yer aldı. Kültürel ağırlıklı olarak Türk toplumlarını birbirine kaynaştırmayı, kucaklaştırmayı ve yakınlaştırmayı amaçlayan antolojide Yozgatlı bir şairin de yeralması dikkat çekici bir gelişme olarak değer buluyor.

Azerbaycan "Ziyalı Ocağı" İçtimai Birliği tarafından hazırlanan "Buta Türk Dünyası Şairleri Almanax 'antoloji kitabi yayımlandı. Eseri yayıma Azerbaycan Ziyalı Ocağı İçtimai Birliği Başkanı Şair ve Yazar Ilâhe Bayandur hazırlayıp sundu.

Türk Dünyası Şairleri Buta Almanax' da; Azerbaycan,Türkiye, Kazakistan, İran, Özbekistan, Fransa, Tataristan, Gürcistan, Almanya olmak üzere dokuz ayrı ülkeden toplam 89 şair ve yazar yer aldı. Şairlerin fotoğrafları, hayatı ve eserlerinden örnekler sunuldu. Başarılı bir çalışmanın ürünü olan eser büyük boy ve 350 sayfa olarak düzenlendi.

Türk Dünyası Şairler Buta Almanax'sında Türkiye Şairleri arasında hemşerimiz, Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı, Gazeteci Şair Yazar Ahmet Sargın da yer alıyor. Azerbaycan- Bakü de hazırlanan bu eser Türk toplumlarını birbirine kültür bakımından kaynaştırmayı, kucaklaştırmayı ve yakınlaştırmayı amaçlıyor.

Eseri büyük bir memnuniyetle karşıladığını ifade eden Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın, "Türk Dünya'sı Şairleri Almanax'sını hazırlayan Azerbaycanlı Şair ve Yazar İlâhe Bayandur olmak üzere emeği geçenlere ve eserin yayın kuruluna böylesi kaliteli bir eseri ortaya koydukları için teşekkür ediyorum" dedi. Sargın;  eseri teslim alma ve tanıtım için yapılan Bakü toplantısına katılamamanın üzüntüsünü yaşadığını da sözlerine ekledi.

 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu’nda bayrak değişimi

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu’nda bayrak değişimi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık