Ana Sayfa Ekonomi Ahmet Bulut uyardı: İkinci şansı kaçırmayın!

Ahmet Bulut uyardı: İkinci şansı kaçırmayın!

Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut, “Yeniden yapılandırma kapsamında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybeden vatandaşlarımıza ikinci bir şans getirildi. Haklarını kaybedenler, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabilecek” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 13:11
Ahmet Bulut uyardı: İkinci şansı kaçırmayın!

Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut,  “Yeniden yapılandırma kapsamında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybeden vatandaşlarımıza ikinci bir şans getirildi. Haklarını kaybedenler, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabilecek” dedi.

Yeniden yapılandırma kapsamında geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybedenlere ikinci bir şans getirildiğini belirten Bulut, haklarını kaybedenlerin, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabileceğini bildirdi.

Bazı vatandaşların geçen Kasım ve Aralık aylarında ödenecek tutarları farklı nedenlerle ödeyemediklerini belirten Bulut, “Kasım ayında vergi, Aralık ayında SGK primini ödeyen vatandaşlarımız için Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarına tekabül eden vergi veya SGK prim ödemelerinin hepsini Mayıs ve Haziran aylarına ertelendiğini söyledi. 

Bu erteleme, ertelenen aylardaki ödemelerin topluca Mayıs veya Haziran ayında yapılacağı anlamına gelmiyor. Vatandaşlarımız önümüzdeki 4 ay ödemeleri gereken yeniden yapılandırma taksitlerini mayıs ve haziran itibariyle ileriye dönük 4 ay süreyle ödeme imkanına kavuştular” diye konuştu.

Ocak ile Mayıs ayı arasındaki dönemde erteledikleri taksit ödemelerinden faiz alınması söz konusu olmadığını ifade eden Bulut, “Taksitlerini ödemeyen vatandaşlarımız Mayıs veya Haziran ayında vergi ve SGK primlerini peşin ödemeyi tercih ederlerse bu vatandaşlarımızın peşin ödeme indirimlerini de koruyoruz. Daha önce peşin ödeme tercihinde bulunan vatandaşlarımız isterlerse taksitli ödeme seçeneğine de geçebilecekler” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık