Ana Sayfa Yaşam Agahefendi Cami ibadet için cemaatini bekliyor

Agahefendi Cami ibadet için cemaatini bekliyor

Yapımına 3 yıl önce başlanılan Agahefendi Cami, görkemi ve konforuyla göz doldururken, içerisinde ibadet eden cami cemaati daha iç açıcı bir mekanda ibadet imkanı buluyor.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2016 Pazar 22:02
Agahefendi Cami ibadet için cemaatini bekliyor

Zemin katında kuran kursu hizmeti verilen cami Ankara-Sivas karayolu güzergahında olması nedeniyle yolculara da ibadet etme ve dinlenme imkanı sunuyor.

Sorgun ilçe merkezinde dernek marifetiyle yaptırılan cami, yaklaşık bin metrekare alana sahip müştemilatın dört yüz elli metrekarelik alanına oturtulan cami, zemin kat, cami ve fevkane olarak üç kattan oluşuyor. Agahefendi Cami Yaptırma Derneği Başkanı Saffettin Arslan “ Allah kısmet etti camimizi ibadete açtık. Mevcut cami eski yapı olup aynı zamanda da ihtiyaca cevap veremiyordu. Burası yol boyu olduğundan gerek ilçemiz açısından gerekse ibadet edenler açısından daha modern bir şekilde inşası  gerekiyordu. Öyle de yaptık, hayırsever ve yardımseverlerin destekleriyle inşaatı tamamladık. “ diyerek  camiin müdavim cemaatinin yanısıra yoldan gelip geçenlere ibadet ve dinlenme imkanı sunduğunu vurguladı.

 HER TÜRLÜ KONFOR DÜŞÜNÜLDÜ

Isıtma ve aydınlatmanın mükemmel olarak hizmet verdiği cami’in alt katında, çok amaçlı salon, taziyeevi, lavabo ve duş yerleri bulunuyor. Çift minareli ve biri ana kubbe olmak üzere 12 yavru kubbenin tezyin ettiği camide, kadın ve erkek cemaate ayrı ayrı ibadet etme imkanı sunuluyor. Camiin yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Dernek Başkanı Saffettin Arslan şöyle devam etti: “Birileri Allah için verdi destek oldu biz de dernek yönetimi olarak görevimizi yapıp, hizmete sunduk. Camimiz yol boyunda olduğundan yolcular için ön cami ile şadırvan ve lavabo ve duş yerleri bölümünü bütün gün  açık bulunduruyoruz. Tek isteğimiz muslukları kırmasınlar yeter.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgatlı Gazi Muammer Ceylan acılarını böyle unutuyor

Yozgatlı Gazi Muammer Ceylan acılarını böyle unutuyor

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık