Ana Sayfa Yaşam Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri kan verdi

Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri kan verdi

Kızılay Yozgat Şube Başkanlığı ve Bozok Üniversitesi Rektörlüğü işbirliği ile düzenlenen kan bağış kampanyasına Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri de büyük destekte bulundu. Hayatı bir ünite kana bağlı olan insanların yardımına koşan öğrenciler böylece diğer eğitim kurumlarına da iyi birer örnek oldu.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2016 Salı 08:06
Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri kan verdi

Bozok Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen kampanyaya öğrenciler kan bağışında bulunarak destek verdi.

KIZILAY’A HAYATİ DESTEK

Kızılay Yozgat Kan Merkezi Yetkilileri üniversitelerde ilkbahar ve sonbahar aylarında kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirterek, “Bozok Üniversitesi Rektörlüğü iş birliği Yerköy Adalet Meslek Yüksek Okulu’na kan bağışı kampanyası düzenlendik. Burada amacımız, öğrencilerimize kan bağışı yapmanın önemini anlatmak ve öğrencileri duyarlı hale getirmektir. Bir günlük süre içerisinde yaklaşık 50 kişiden kan toplandı. Duyarlılıklarından dolayı öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu sebeple her zaman kan bağışına ihtiyaç duyulmaktadır” denildi.

İNSANLIK GÖREVİ

Kan veren öğrencilerin ise kan bağışı yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Kan bağışı bir insanlık görevidir. Bizlere veya yakınlarımıza her an kan ihtiyacı olabilir, bu sebeple kan verdik. Sağlıklı bütün insanların kan bağışında bulunmaları gerekir” diye konuştu.

Bozok Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okul Müdürü Kadir Tan da kan bağış kampanyasına destekte bulunarak kan verdi. Kan vermenin sürekli bir ihtiyaç olduğunu ve aynı zamanda bedeni rahatlattığını dile getirerek kan bağışına destek veren öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık