Ana Sayfa Siyaset Adalet Bakanı Bozdağ’dan Yardım İstediler

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Yardım İstediler

Adalet Bakanlığı görevine yeniden getirilen Bekir Bozdağ’ı, İç Anadolu Bölgesi Baro Başkanları ziyaret etti. Avukatlık mesleğinde yaşanılan sıkıntıları anlatan ve çözümü için destek isteyen Baro Başkanlarını dinleyen Bakan Bozdağ, “"Kapımız bu konuda Bakanlık olarak sonuna kadar açıktır. Müsteşarımız ve Bakan Yardımcımız her konuda sizlerle irtibatta olmak üzere hazırdır. Her konuda bizlere ulaşılabilir. Bu dönem önemli yasal değişikliklere gideceğiz” dedi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2016 Salı 12:19
Adalet Bakanı Bozdağ’dan Yardım İstediler

 Kayseri, Ankara, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Sivas, Niğde, Karaman, Yozgat, Kırıkkale Baro Başkanları Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

BAKANI KUTLADILAR SORUNLARINI ANLATTILAR

Baro Başkanları heyeti adına söz alan Kayseri Baro Başkanı Av. Fevzi Konaç, yaşadıkları sıkıntıları anlattığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi: " Öncelikle yeni görevinizin hayırlı olması dileklerimizi iletmek istiyoruz. Bu bir nezaket ziyareti olması hasebiyle, görevinizde başarılar diliyoruz. Görev yaptığınız önceki dönemlerden hatırlayacağınız üzere, yaşanan bir takım tartışmalardan dolayı kapanmış gibi görünen diyalog kapılarının, yeniden açılması ve iletişim sorunu yaşadığımız bir takım konuların, yeniden ele alınabilmesi için bu ziyareti önemli ve anlamlı buluyoruz. Büyük sıkıntılarımız var. Bunların aşılması anlamında bir an önce bir takım adımların atılması gerektiğini söylemek istiyoruz" dedi.

‘YENİ ANAYASAYA KATKIYA HAZIRIZ’

Konaç konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Anadolu Baroları olarak özellikle Adliyelerimizde yaşadığımız ve yerelde çözme imkanı bulamadığımız bir takım sorunlarımızın aşılması anlamında Bakanlığımızla irtibata geçme ihtiyacı duymaktayız. Bu konuda Bakanlığımızla bu irtibatı sağlayacak bir Bakanlık Temsilcisinin görevlendirilmesinin isabetli olacağını düşünüyoruz.

Türkiye’de önemli bir süreç yaşanıyor. Seçimler bitti ve tüm Siyasi Partilerimiz yeni bir Anayasa yapılmasının önemine vurgu yapıyor. Yapılacak bu çalışmaya katkıda bulunabilecek en önemli meslek örgütünün Barolar Birliğimiz ve Barolarımız olduğunu düşünüyoruz. Ülkemiz içinden geçtiği zor dönemde en çok toplumsal mutabakata ihtiyaç duyuyor. Bu mutabakatın sağlanmasına Barolarımızın önemli katkılar sunabileceğine inanıyoruz.Bu anlamda Barolarımızın sürece dahil edilmesi hususunda sizlere önemli bir görev düştüğünü ifade etmek istiyoruz.”

BAKANLIK ÇÖZÜME HAZIR

Yapılan konuşmaların ardından Adalat Bakanı Bekir Bozdağ, "Öncelikle bu ziyaretten duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Çok teşekkür ederim. Bu dönemde bahsedilen sorunları aşmak adına beraberce çalışmamızın değerini belirtmek isterim" diyerek şunları söyledi:

"Kapımız bu konuda Bakanlık olarak sonuna kadar açıktır. Müsteşarımız ve Bakan Yardımcımız her konuda sizlerle irtibatta olmak üzere hazırdır. Her konuda bizlere ulaşılabilir. Bu dönem önemli yasal değişikliklere gideceğiz. Çalışmalar devam ediyor. Avukatlık Kanunu ile ilgili acil yapılması gerekenleri beraberce çalışalım. Sınavın olması gerektiğini düşünüyorum. Ancak ihtilaf sadece müktesep hak konusunda çıkıyor. Bunu da aşmalıyız.

Terörle mücadelede hukuk içinde kalmak için çok büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Bu hassasiyetimiz olmasa çok daha kolay ve az zamanda sonuç alabilirdik. Ancak büyük bir titizlikle sivil vatandaşımızı korumak ve teröristten ayırd etmek için kılı kırk yarıyoruz. İddia ediyorum, dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye’de olduğu kadar hukuk içinde kalınarak terörle mücadele edilmiyor. Çok yakın zamanda Belçika ve Fransa örnekleri ortadadır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık