Ana Sayfa Siyaset Adalet Bakanı Bozdağ’dan Bomba Yozgat Talimatı

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Bomba Yozgat Talimatı

Yozgat’tın işsizlik ve göçle mücadele ettiği şu günlerde güzel haberler gelmeye başladı. Artık Yozgat’a yapılacak yatırımlar yakın takibe alınacak. Düzenlenen Yozgat Çalıştay’ından çıkan en önemli sonuç olarak görülüyor.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2016 Pazar 23:34
Adalet Bakanı Bozdağ’dan Bomba Yozgat Talimatı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla Yozgat’ın projelerini, yatırımlarını takip edecek bir platform için düğmeye basılıyor.

Yozgat Kalkınma Vizyonu Çalıştay’ı için Yozgat’a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Yozgat bu Çalıştayları yaparak kalkınma iddiasını ortaya koyduğunu söyledi. Yılmaz,  ‘Yozgat’ın bürokratlardan, STK’lardan, işadamlarından oluşan bir Kalkınma platformu oluşturarak yatırımları, projeleri takip edip şehre kazandırmalıdır’ dedi. Bakan Yılmaz’dan sonra konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise Vali Abdulkadir Yazıcı’ya başkanlığını yapacağı bir Kalkınma Platformunu kurma talimatı verdi.

Perşembe ve Cuma günü yapılan ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı Yozgat Kalkınma Vizyonu Çalıştay’ı önemli bir platformun oluşmasına vesile oldu.

YOZGAT’IN KALKINMA İDDİASI VAR

Yozgat’ın kalkınma iddiası olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, 2013 yılında yapılan Çalıştay’ın Yozgat için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade ederek, ‘3 yıl aradan sonra Yozgat’ta 2’inci Çalıştay’ı gerçekleştiriyoruz. Bu gösteriyor ki Yozgat’ın kalkınma iradesi ve iddiası var. İnşallah Türkiye 2023 kalkınma hedefine ilerlerken Yozgat’ta bu hedefte gelişim göstererek katkı sunacak’ dedi.

BİR PLATFORM KURUN

Yatırımları ve projeleri takip eden özel bir Yozgat platformu kurun diyen Bakan Yılmaz, ‘Bu çalıştay önemli bir dönüm noktası olabilir. Burada arkadaşlar Yozgat’ın birçok önemli avantajını ortaya koydu. Burada çıkan kitapçığı biz alıp bakacağız. Sizlerde burada çıkan bu kitapçığı yol haritası olarak görün. STK’ların, bürokratların, işadamlarının olduğu bir Kalkınma Platformu kurun. Bu platform buraya gelen yatırımcıları, projeleri takip etsin, işleri kolaylaştırsın, şehir için kafa yorsun. Bunu başarmanız durumunda Yozgat’a ciddi bir kalkınma hamlesi yapabilir’ diye konuştu.

BAKAN BOZDAĞ TALİMAT VERDİ

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın önerisine kulak veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşmasında Vali Abdulkadir Yazıcı’ya Kalkınma Platformu kurulması için talimat verdi. Bozdağ, konuşmasında şunları söyledi: ‘Sayın Bakan Yılmaz burada önemli önerilerde bulundu. Bizde Yozgat’ın kalkınması için bu önerilere uyacağız. Yozgat’a Vali Bey Başkanlığında bir Yozgat Kalkınma Platformu kuracağız. Bu platform şehre gelecek yatırımcıların işini kolaylaştıran, şehre yapılan yatırımları takip eden ve proje oluşturan bir ortam olacak. İnşallah Yozgat’a bu Çalıştay büyük kazanım sağlayacak’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık