Ana Sayfa Güncel Adalet Bakanı Bozdağ'dan "Cumhur" Açıklaması

Adalet Bakanı Bozdağ'dan "Cumhur" Açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2014 Salı 19:25
Adalet Bakanı Bozdağ'dan
Bakan Bozdağ, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yeniden aday olur mu?" sorusuna yanıt olarak, "Abdullah Gül aday olur mu bilemeyiz. Kendi kararını kendisi verir." dedi.

"DELEGELERLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILACAK"

"Cumhurbaşkanlığı seçimi tarihi bir seçim. İlk defa halk başkanını seçecek. AK Parti istişare yapıyor. Delegelerle istişare toplantısı yapılacak, Afyon'da geniş kapsamlı istişareler yapılacaktır. Bu karar ne zaman açıklanır bunu kestirmek mümkün değil.

"SORUNSUZ SIKINTISIZ BİR GEÇİŞ OLUR"

Büyük ihtimalle Mayıs-Haziran'da kamuoyuna açıklanır. Sayın Erdoğan'ın aday olması halinde kim başbakan olacak, kim partiyi götürecek bununla ilgili tartışmalar yapılıyor. İlk turda seçilmiş cumhurbaşkanı olacağını düşünüyorum. Parti içinde hiçbir sıkıntı olmaz. Sorunsuz, sıkıntısız bir geçiş olur. İsimlendirme yapmak sadece tahmin olur.

"ABDULLAH GÜL KARARINI KENDİ VERİR"

Abdullah Gül, bu ailenin içinden çıkmış bir aile büyüğüdür, aile destek vermiştir. Yeniden aday olur mu, olmaz mı bilemiyoruz. Bunu zaman gösterecek. Oturup konuşmaları kadar doğal bir şey olamaz. Buna anormallik yüklemeyi doğru görmüyorum. Cumhurbaşkanı yeniden adaylık için kendi kararını verir. Cumhurbaşkanı adına karar vermek benim haddim değil.

"AK PARTİ KİMİ SEÇECEK BUNUN DEĞERLENDİRMELERİNİ YAPIYOR"

Geçmişten ders alırsak Türkiye yoluna devam eder. Dar bölge sistemi ile milletvekilleri güçlenecektir. Daraltılmış bölge de son derece önemli. Milletvekilleri ile onları seçen vatandaşlar arasında bağ kuruyor. Partilere de güç katacaktır. AK Parti hangisi seçecek bunun değerlendirmelerini yapıyor."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık