Ana Sayfa Güncel Adalet Bakanı Bozdağ twitter'dan bombaladı!

Adalet Bakanı Bozdağ twitter'dan bombaladı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden CHP’ye yönelik sorular yöneltti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tek bir partilinin ‘Darbe teşebbüsünde bulunanlar en ağır cezalandırılmalı adalet yerini bulmalı’ şeklinde bir açıklaması olmadığını ileri süren Bozdağ, “Darbe teşebbüsü davalarının duruşmalarına CHP’li vekiller katılacak mı?” diye sordu.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2017 Pazartesi 11:37
Adalet Bakanı Bozdağ twitter'dan bombaladı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden CHP’ye yönelik bazı sorular yönelterek, “Darbe teşebbüsü davalarının duruşmalarına CHP’li vekiller katılacak mı?” dedi. Bakan Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Geçmişte CHP’li bir kısım milletvekilleri, bazı davaları ve duruşmaları takip etmişler, bir kısmının duruşmalarına ise bizzat katılmışlardı. Şu anda darbe teşebbüsü faillerinin yargılandığı davalar görülüyor.

 Darbe davalarının duruşmalarına katılan bir tek CHP’li vekil var mı? yok. ‘Darbe teşebbüsünde bulunanlar en ağır cezalandırılmalı adalet yerini bulmalı’ diye CHP’nin veya liderinin hiçbir açıklaması var mı? Ama darbe teşebbüsü sanıklarını ve bir no’lu sanık terörist başı Gülen’i mutlu eden ‘kontrollü darbe’ iftirasına destek açıklaması var. Nedenini bilen varsa söylesin. Belli ki 250 şehit ve şehit yakınları ile 2 bin 194 gazinin adalet beklentisinin CHP nezdinde bir kıymeti yok” dedi.

“Şimdi soruyorum: Ey CHP! Darbeden yana mısın? Yoksa şehitlerimizden, gazilerimizden ve milletimizden yana mısın? Sahi, sizce CHP hangi tarafta?” diye soran Bozdağ, “Darbe teşebbüsü davalarının duruşmalarına CHP’li vekiller katılacak mı? Darbecilerin gözünün içine bakıp millet için adalet diyecek mi? Şehitler, gaziler, şehit yakınları, aziz milletimiz ve devletimiz için, istiklalimiz/istikbalimiz için darbeciler cezalandırılsın diyecek mi?” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık