Ana Sayfa Siyaset Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan çok sert IŞİD çıkışı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan çok sert IŞİD çıkışı

Adalet Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ Türkiye’nin IŞİD’i desteklediğine yönelik çıkan haberlere çok sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2016 Çarşamba 12:55
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan çok sert IŞİD çıkışı

Bozdağ, ,"Her gün Kilis'e IŞiD terör örgütü bomba atacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böyle bir saçmalık olabilir mi?"dedi.

AKIL TUTULMASI OLARAK DEĞERLENDİRDİ

22 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Ak Parti kongresinde isimi Başbakan adayları arasında konuşulan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Türkiye, IŞİD'i terör örgütü olarak ilan eden ülkelerin başında geliyor hem de en evvel ilan eden ülkelerin başında. IŞİD terör örgütüyle en etkin, en kararlı mücadeleyi yapan ülke yine Türkiye Cumhuriyeti'dir. Yani düşünebiliyor musunuz bunların mantığına göre, Ankara'da canlı bomba gelecek patlatacak, benim vatandaşlarım hayatını kaybedecek, şehit olacak, yaralanacak, bunun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böylesi bir saçmalık, böylesi bir akılsızlık, akıl tutulması olabilir mi?"dedi.

ÇOK SERT KONUŞTU

Türkiye'de kanlı eylemlere imza atan terör örgütü Daeş'in desteklenmesini saçmalık olarak değerlendiren Bozdağ, "Türkiye'nin dört bir yanında IŞİD terör örgütü canlı bombalarıyla, başka tür teröristleriyle eylemler yapacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Her gün Kilis'e IŞİD terör örgütü bomba atacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böyle bir saçmalık olabilir mi?" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık