Ana Sayfa Siyaset Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Başbakan mı olacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Başbakan mı olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki kritik görüşmenin ardından açıklama yapılmamış olmasına rağmen Partinin Mayıs ayı içerisinde büyük kongreye gidebileceği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2016 Perşembe 10:08
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Başbakan mı olacak?

 Aday olması beklenilmeyen Davutoğlu’nun yerine geçebilecek isimler arasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ilk sırada olması, Yozgat’ta heyecanla karşılandı.

Ak Parti’nin Mayıs ayı içerisinde kongreye gideceği ve Başbakanlığın el değiştireceği söylentileri kulislere bomba gibi düştü.

AK PARTİ KONGREYE GİDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında 1 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapılmazken, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Çarşamba günü partisinin MKYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi. Öte yandan kulislerde AK Parti’de kongre takviminin şekillendiği, kongrenin Mayıs ayı sonunda olağanüstü toplanacağı haberi, siyaset camiasına bomba gibi düştü.

DAVUTOĞLU BIRAKIYOR

Ak Parti’ye yakın gazetecilerin iddialarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Kongrede aldığı emaneti, yine kongrede bırakacağı kulislerde konuşuluyor. Krizi yumuşatarak, zarif bir şekilde veda etmeyi tercih eden Davutoğlu’nun AK Parti ve kamuoyuna ‘Sizinle sorunum yok ama bu işin yürümeyeceği ortaya çıktı. Ben bu işi kongreye teslim ediyorum’ mesajı vermesi bekleniyor.

BAKAN BEKİR BOZDAĞ’IN DA ADI BAŞBAKANLIK İÇİN GEÇİYOR

Ak Parti kulislerinde Mayıs ayında yapılacak kongrede Başbakanlık koltuğuna aday gösterilecek isimler arasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da ismi telaffuz ediliyor olması, Yozgat insanını heyecanlandırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Bozdağ’ın yanısıra Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş ve Berat Albayrak isimlerinin olduğu ileri sürülüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisiyle uyum içinde çalışacak bir isim arayışında olduğu ifade ediliyor.

İBRE BOZDAĞ’DAN YANA

Dört isimden Bekir Bozdağ'ın ismi adaylar arasında öne çıkıyor. Numan Kurtulmuş'un HAS Parti süreci ve geçmişinden dolayı yeni sorunlara yol açabileceği vurgulanıyor. Öte yandan Erdoğan'ın herkesi ters köşeye yatıracak bir düşüncesi olduğu da konuşulanlar arasında.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık