Ana Sayfa Eğitim 81 Çocuk 81 Mektup projesiyle Yozgat’ın yüz akı oldu

81 Çocuk 81 Mektup projesiyle Yozgat’ın yüz akı oldu

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Orta Anadolu Bölge Ödül Töreni Yapıldı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2016 Perşembe 10:08
81 Çocuk 81 Mektup projesiyle Yozgat’ın yüz akı oldu

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında saha incelemesini geçerek bölge ödülü almaya hak kazanan Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri illerinden toplam 10 proje için ödül töreni düzenlendi. Beş kategoride, 2 bin 581 başvuru içerisinden 94 projenin katıldığı yarışmada 81 Çocuk 81 Mektup çalışması ile Yerköy Nurdoğdu Ortaokulu aldığı ödülle Yozgat’ın yüz akı oldu.

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlere daha iyi imkânların sunulması ve 2023 Türkiye Vizyonu’nun gerektirdiği hedeflerin yakalanmasının desteklenmesi amacıyla “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni” düzenlendi.

EĞİTİME ÖDÜL

 Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Orta Anadolu Bölge Ödül Törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, Yozgat’ı temsilen Yerköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz ve ödül almaya hak kazanmış diğer il, ilçe millî eğitim müdürleri, Yerköy Nurdoğdu Ortaokulu proje ekip üyeleri katıldı. Protokol üyeleri Program öncesinde salon girişinde oluşturulan proje stantlarını gezerek, projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra ödül törenine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri tanıtım videosu gösterime sunuldu.

“YENİ PROJELER ÜRETELİM”

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er ise konuşmasında,  matematik, okuma-yazma ve fen bilimleri becerilerinde yeni projeler üretilmesi gerektiğini söyledi. Er; “Türkiye’de matematik becerileri, okuma-yazma becerileri, fen bilimleri becerilerinde yeni projeler, yeni çalışmalar üretmeliyiz. Biz okullarımızdaki matematik becerisinde iyi öğretmenlerimizi örnek olarak seçelim, bu öğretmenlerimizin yaptığı çalışmaları diğer okullara yayalım. Ben AR-GE birimlerimizden bunu istiyorum. Yenilikçilik, ödüllerinin değerlendirilme sürecine ilişkin de bilgi veren Er, projelerin büyük bir titizlikle ve özenle değerlendirildiğini kaydetti. Er;  “Bu projeler çok objektif kriterlerle değerlendiriliyor. Bakanlığımızda ders kitaplarının incelenmesi, seçilmesine yönelik çalışmanın aynısı yapılıyor. Bu konuda  uzman olmuş kişilere projeler gönderiliyor. Kime gönderildiği, kime ne puan verildiğini hiç kimse bilmiyor. Sonuçta hepsi toplanarak hangi çalışma fazla puan aldıysa o ödüle layık görülüyor.  Bu tür ödüllere başvurup ödüle layık görülmeyen projeler de olsa bana göre bir başarıdır, bir başlangıçtır. O arkadaşlarımıza da ben teşekkür ediyorum. Emeği geçen başta il milli eğitim müdürlerimiz, projeleri yapan, öğretmen, öğrenci, okul müdürlerimiz ve idarecilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLLER EĞİTİMDE DE YARIŞIYOR

 Konuşmaların ardından Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri illerinin projelerini anlatan tanıtım videoları gösterime sunuldu. Tanıtım videolarının ardından ödül töreni gerçekleştirildi. Projeleri hayata geçiren okullar ve proje ekiplerine ödüllerini Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy takdim etti.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü’nden dönem sonu değerlendirmesi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık