Ana Sayfa Kültür Sanat 60 yabancı öğrenci Sorgun’da ağırlandı

60 yabancı öğrenci Sorgun’da ağırlandı

19 ülkeden, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan 60 öğrenci, Sorgun Eğitim ve Kültür Vakfı organizasyonuyla Sorgun’a geldi. Misafir öğrenciler Safa Sorgun Termal Otel’de ağırlandı.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2016 Çarşamba 12:14
60 yabancı öğrenci Sorgun’da ağırlandı

 İlçenin tarihi ve kültürel mekanlarını da gezen öğrencilerle Belediye Başkanı Ahmet Şimşek yakından ilgilendi. Şimşek, “ yabancı öğrencileri ilçemizde ağırlamaktan dolayı mutlu çok olduk” dedi.

Sorgun Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından organize edilen etkinlikte 19 ülkeden gelen lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan 60 yabancı öğrenci Sorgun’u gezdi.

Turistik ve kültürel bir etkinlik olarak düzenlenen faaliyette bir araya gelen öğrenciler, kaplıcaları ile ünlü ilçenin tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek bilgi aldı. Sorgun Belediyesi tarafından Safa Sorgun Termal Otelde öğrenciler için verilen yemeğe katılan Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’te öğrencilerle sohbet ederek ilçenin kültürel değerleri, konumu ve coğrafi özellikleri hakkında bilgi verdi.

Başkan Şimşek, yemek sonrası yaptığı konuşmada, Yozgat’ın en büyük ilçesi olan Sorgun’un kaplıcaları ile büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

 KÜLTÜR ELÇİLERİ

Başkan Şimşek, “Yurt içi ve yurt dışından ilçemiz kaplıcalarına büyük bir ilgi duyulmakta. Ülkemizin tam ortasında doğu ve batı illerinin kesiştiği noktada bulunan Sorgun’umuz bu yönüyle de büyük bir önem arz etmektedir. Bu bakımdan yabancı öğrencilerin ilçemizi ziyaret etmeleri ve kültürümüzü öğrenmeleri ilimizin ve ilçemizin tanıtımı açısından da önemlidir. Bizim öğrencilerimiz de bu tür etkinlikler kapsamında yabancı ülkelere gitmekte ve o ülkelerin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Bu vesile ile yabancı öğrencileri ilçemizde ağırlamaktan dolayı mutlu çok olduk ”dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın arabaşı gecelerine koronavirüs engeli

Yozgat’ın arabaşı gecelerine koronavirüs engeli

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık