Ana Sayfa Eğitim 6 ülkeden 43 genç Yozgat’ta

6 ülkeden 43 genç Yozgat’ta

Türkiye, Romanya, Macaristan, İspanya,İtalya ve Polonya’dan toplam 43 genç “This world is my country” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından onaylanan ve Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Yozgat’a geldi.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2017 Pazar 16:34
6 ülkeden 43 genç Yozgat’ta

Projesi kapsamında Yozgat’ta göçmenler ve sorunları temalı çalışmalar yapılıyor. Zift Organizasyon liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı.

GÖÇMENLERİ ARAŞTIRDILAR

Bilirgen, açıklamasının devamında, “Göçmenlerin ülkelerini terketme sebepleri, problemleri ve günlük hayattaki sonuçları konularında çalışmalar yapmaktadırlar. Katılımcı gençler göçmenler ve karşılaştıkları sorunlar hakkında araştırmalar, sunumlar, münazara, grup çalışmaları, skeç gösterileri, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunmaktadırlar. Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük etmişlerdir.”dedi.

22 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK

 Bozok Hoşgörü Klübü üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından yönetilen proje, 15 Ağustos 2017 başlarken, 22 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık