Ana Sayfa Kültür Sanat 4 Mevsim Yozgat yarışmasının ödül töreni bu akşam!

4 Mevsim Yozgat yarışmasının ödül töreni bu akşam!

“4 Mevsim Yozgat” isimli yarışmanın ödül töreni bu akşam Kültür Müdürlüğü Salonu’nda yapılacak. Saat 19.00’da başlayacak tören öncesinde dereceye giren fotoğraflar ve foto-maraton çalışmaları sergilenerek sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 12:31
4 Mevsim Yozgat yarışmasının ödül töreni bu akşam!

 Toplam 20 bin TL’nin dağıtılacağı ödül töreninde, birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncüye 2 bin TL verilecek. Sergilemeye layık görülen 50 fotoğrafın her birine 150 TL takdim edilecek. “Yozgat’taki Genç Fotoğrafçıları Teşvik Ödülü” başlığında derece yapan 5 yarışmacı 300’er TL ödülün sahibi olacak.

Seçili kurulunu Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, Erdal Kınacı, Kadir Erten, Sabri Çiçekci ve Selim Durak’ın oluşturduğu “4 Mevsim Yozgat” adlı yarışma, Yozgat Valiliği tarafından şehrin tanıtımına katkı sağlamak, fotoğrafçıların eserlerini ulusal bir platformda görücüye çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlendi.

 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Yozgat ve ilçelerinde çekilmiş sanat değeri yüksek fotoğrafların değerlendirmeye tabi tutulduğu yarışmada birinci seçilen eser 5 bin, ikinci seçilen eser 3 bin ve üçüncü seçilen eser 2 bin TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca sergilemeye layık görülen 50 fotoğrafın her birine 150 TL verilecek. “Yozgat’taki Genç Fotoğrafçıları Teşvik Ödülü” başlığında, “Yozgat’ta yaşıyor olma” koşullu derece yapan 5 yarışmacının her birisi ise 300 lira ödülün sahibi olacak.

Yarışma için amatör-profesyonel ayrımı yapılmadı. Foto-maraton uygulaması, yarışmanın en ilgi çeken kategorisi olarak dikkat çekti. Bu kategoride boy gösteren sanatçılar Yozgat Valiliği’nin misafiri olarak, Yozgat ve ilçelerinin doğal güzelliklerini, tarihi, turistik değerlerini üç gün boyunca resmederek bir katalog oluşturdu.

MAKSAT FOTOĞRAF SANATINI TEŞVİK

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, “4 Mevsim Yozgat” ismi verilen yarışmanın duyurusunu şu şekilde yaptı: “Bu yarışma ile Yozgat’ın geçmişten günümüze tarihi dokusunu, doğal güzelliklerini, günlük hayatın ayrıntılarını, kültürel özelliklerini gelecek nesillere aktarabilmek, görsel arşivini zenginleştirmek ve Yozgat’ın tanıtımına katkı sağlamasını hedefliyoruz. Ayrıca bu yarışma vesilesiyle Yozgat’ımızda uzun zamandır fotoğraf çeken sanatçılar da eserlerini ulusal bir platformda görücüye çıkarmış olacaklar. Bu yarışmanın belki de en heyecan verici kısmı, Yozgat’ta yaşayan gençleri fotoğraf sanatına teşvik etmek olacaktır. Sadece 12-17 yaş arası gençlerin de katılabileceği kategoride, gençlerimize teşvik ödülü verilecektir. Umuyorum ki bu etkinlik geleneksel hale gelir ve Yozgat’ımızı adım adım fotoğraflayarak gelecek nesillere sağlam bir görsel malzeme bırakmış oluruz.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık