Ana Sayfa Yozgat 'Yozgat Basınına Teşekkür Borçluyuz'

'Yozgat Basınına Teşekkür Borçluyuz'

Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın, “bugüne kadar her faaliyetimizde yanımızda yer alan, çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşan, haber sayfalarında bizlere yer veren değerli Yozgat basınına, basın temsilcilerine ve köşe yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bize gösterilen teveccüh doğrultusunda çalışmalarımızın devam edeceğini ve faaliyetlerimizin bundan böyle Türk İllerinde de yankılanacağını müjdeliyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2014 Pazar 23:22
'Yozgat Basınına Teşekkür Borçluyuz'


Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın, bir grup fedakâr arkadaşıyla birlikte başladığı kültür ve sanat yolculuğunda epeyi bir mesafe almış durumda olduklarını söyledi. Yozgat’ın tanıtımını yapacaklarını beyan ettiklerini belirten Sargın, “gayretimiz tüm Türkiye’de yankı buldu ve ciddi bir ses getirdi. Artık Türkiye genelinde bilinen, saygı duyulan ve itibar gören bir dernek konumundayız. Böylesine ciddi ve seviyeli gayrette bize yardımcı olan, destek veren üyelerimize ve yönetim kulundaki arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

SESİMİZ TÜM TÜRKİYEDE YANKI BULDU

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği olarak çok ciddi programların altına imza attıklarını kaydeden Ahmet Sargın, şöyle devam etti:

“Sesimiz tüm Anadolu da yankılandı. Yarışmalar yaptık,  birçok ilde kültür sanat faaliyetlerine katıldık. Kars Âşıklar Bayramı, Ankara Yozgat Tanıtım Günleri, Kayseri Ozanlar Programı, Elazığ Hazal Şiir Akşamları, Yozgat Sürmeli Şiir Şölenleri, Azerbaycan Genç Şairler Günü gibi uluslar arası boyutta yapılan büyük şölenlerde şehrimizi başarıyla temsil ettik. Çabamız ve gayretimiz değerli Yozgat halkından da destek buldu. Bu anlamda Yozgat halkına,  Yozgat Belediye Başkanlığına ve bürokrasideki yöneticilerimize bize gösterdikleri yakın ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyoruz.

Az zamanda çok iş yapmış olduğumuzu söylersek sanırım doğru beyanda bulunmuş oluruz. Ekonomik şartlarımız yetersiz olmasına rağmen halkın teveccühü, yöneticilerimizin duyarlılığı sayesinde birçok programı başarıyla sonuçlandırdık. Yönetim kurulumumuzun mütevazı birlikteliği bize güç verdi. Birlikte başardık ve birlikte gururlandık. Şimdi önemli ve saygın bir dernek konumundayız. Katıldığımız her etkinlikte Yozgat ekibine ve derneğimiz temsilcilerine gösterilen ilgi takdire şayan konumdadır. Bu bizi fazlasıyla mutlu ediyor.

SİMURG ATEŞİ TÜM İLLERİ DOLAŞIYOR

10 Şehir 10 Şair Projesi kapsamında başlatılan ve seçkin şairlerin katılımıyla gerçekleştirilen Simurg Ateşi’nde temsil ediyoruz. Öncelikle bu 10 ili, daha sonra 30 ili ve tüm Türkiye’yi dolaşacak olan tanıtım faaliyetlerinde Sargın ciddi manada ilgi görüyor ve Yozgat’ın tanıtımını yapıyoruz. Simurg Ateşini dernek olarak önemsiyor ve destek oluyoruz.  Türk Edebiyatında yeni bir çığır olarak değerlendirdiğimiz ve ‘biz birlikte varız’ dediğimiz bu projenin Yozgat’ın tanıtımına büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz.

DAİMA SEVİYEMİZİ KORUYACAĞIZ  

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği olarak seviyeli bir birlikteliğe imza attık. Çoğunluğu eğitim camiasından olmak üzere, gazeteci, şair yazar kültür ve sanat adamı ne kadar seçkin hemşerimiz varsa onlarla birlikte yürümeyi hedefledik. Kültür ve Sanat dostluğu ile Yozgat Sevdalıları şemsiyesini birlikte açıp bu gayrete destek veren herkesle dostluğumuzu ve birlikteliğimizi devam ettirmeyi planlıyoruz. Ayrımcılıkla değil seviyeli ve kültürlü ortak akılla başaracağımıza inanıyoruz.

YOZGAT BASININA TEŞEKKÜR EDERİZ 

Yozgat esnafına, Yozgat Eski Belediye Başkanımız Yusuf Başer’e ve bürokrasideki yöneticilerimize. İl Dernekler Müdürlüğümüze ve Kültür Turizm Müdürlüğüne bize verdikleri sonsuz destek için teşekkür ediyoruz. Ayrıca bugüne kadar her faaliyetimizde yanımızda yer alan, çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaşan, haber sayfalarında bizlere yer veren değerli Yozgat basınına, basın temsilcilerine ve köşe yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bize gösterilen teveccüh doğrultusunda çalışmalarımızın devam edeceğini ve faaliyetlerimizin bundan böyle Türk İllerinde de yankılanacağını müjdeliyoruz.

Allah’ın izniyle gayretimiz ve çabamız artarak devam edecektir. Kültür sanat dostlarıyla buluşmaya, Yozgat’ın tanıtımını en üst noktada yürütmeye söz veriyoruz. Bu duygularla Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu olarak siz değerli basın mensuplarını ve kıymetli hemşerilerimizi saygıyla selamlıyoruz.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat ismi nereden geliyor? Yozgat tarihi hakkında genel bilgiler

Yozgat ismi nereden geliyor? Yozgat tarihi hakkında genel bilgiler

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık