Ana Sayfa Güncel 24 milyonluk yatırım

24 milyonluk yatırım

Daştan, ‘Belediye olarak, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkımızın yapımı tamamlandık, hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma 14:57
24 milyonluk yatırım

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, bu yıl ilçede 24 milyon liralık yatırımın gerçekleştirilmesinin planlandığını hatırlatarak, Namık Kemal İlköğretim ile Ticaret Meslek Lisesi binalarının yapımının devam ettiğini, eğitim öğretim yılına hazır hale getirileceğini söyledi.

Akdağmadeni İmam Hatip Ortaokulu’nun açıldığını, Lise bölümüyle ilgili binanın bitmek üzere olduğunu, peyzaj çalışmalarına başlandığını kaydeden Daştan, ‘Belediye olarak, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkımızın yapımı tamamlandık, hizmete girdi. Akdağmadeni’mize yakışır şekilde olan yeni Terminalimiz bitti ve hizmete girdi. Doğalgaz çalışmaları devam ediyor, Özler köyünden Dayılı köyüne doğru boru hattı yapılıyor. Eski Terminal binası bölgesinin projesini yaklaşık 7 Milyon liraya ihalesini yaptık, çalışmaları başladı. Yıllardır sorun olan Jandarma Karakolunu taşınma işini bizzat Sayın Bakanımız takip etti. Belediye olarak da 12 dönüm yer vermiştik. İlçe dışına taşınacak olan Jandarma Karakolu binasının ihalesi yapıldı, yer teslimi yapılarak çalışmaları başlayacaktır’ dedi.

 

Akdağmadeni ilçesinin geleceği açısında çok önemli bir proje olan Karadikmen Köyünden çıkartılıp, ilçe merkezine getirilmesi için çalışmaları devam eden projenin ihalesinin yapıldığını hatırlatan Daştan, ‘Dere üzerinde bulunan eski belediye dükkanlarının istimlak edilmesiyle ilgili mahkeme süreci devam ediyor. Akdağmadeni Belediyesi 2017 yılında ilçemize 24 Milyon lira yakın bir yatırım yapacaktır. Şimdiden tüm hemşerilerimize, vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum’ diye konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık