Ana Sayfa Güncel 24 milyon harcanacak!

24 milyon harcanacak!

Akdağmadeni’ni bu yıl için tahsis edilen 27 milyon TL, devam etmekte olan projelerde kullanılıyor. Yıl sonu itibarıyla bu miktar harcanmış olacak bu para ile 3 okul, 1 terminal, 1 doğalgaz, 1 jeotermal su, 1 karakol inşaatı yatırımı İlçe’ye kazandırılacak. Konuya ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Suphi Daştan, “2017 yılında ilçemize 24 milyon TL’ye yakın bir yatırım yapmış olacağız.. Şimdiden tüm hemşehrilerimize vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, İlimize, İlçemize ve Türkiye’mize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2017 Pazartesi 11:31
24 milyon harcanacak!

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, bu yıl içerisinde İlçe’ye 24 milyon TL’ye yakın yatırım yapılmış olacağını söyledi. Namık Kemal İlköğretim Okulu ve Ticaret Meslek Lisesi binalarının önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetişeceğini, İmam Hatip Ortaokulu’nun açıldığını, lise bölümünde peyzaj çalışmalarının devam ettiğini bildiren Daştan, belediye hizmetlerini ise şu şekilde sıraladı: “Belediye olarak bugün burada bulunduğumuz salonumuzu hizmete açtık. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkımızın yapımı tamamlandı hizmete girdi.

Yine Akdağmadeni’mize yakışır şekilde olan Yeni Terminalimiz bitti ve hizmete girdi. Doğalgaz çalışmaları devam ediyor Özer Köyü’nden Dayılı Köyü’ne doğru boru hattı yapılıyor. Eski Terminal Binası bölgesinin projesini Sayın Bakanımıza takdim etmiştim yaklaşık 7 Milyon liraya ihalesini yaptık çalışmaları başladı.Yine çok önemli olan yerinden dolayı yıllardır sorun olan Jandarma Karakolunu taşınma işini bizzat Sayın Bakanımız takip etti. Belediye olarak da 12 dönüm yer vermiştik. İlçe dışına taşınacak olan Jandarma Karakolu binasının ihalesi yapıldı inşallah çok yakında yer teslimi yapılarak çalışmaları başlayacaktır.

Yine ilçemizin geleceği açısında çok önemli bir proje olan Karadikmen Köyü’nden çıkartılan ve ilçemize getirilmesi için çalışmaları devam eden jeotermal su projesinin ihalesi yapıldı. Dere üzerinde bulunan eski belediye dükkanlarının istimlak edilmesiyle ilgili mahkeme süreci devam ediyor. Akdağmadeni Belediyesi 2017 yılında ilçemize 24 Milyon TL’ye yakın bir yatırım yapacaktır. Şimdiden tüm hemşehrilerimize vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, İlimize, İlçemize ve Türkiye’mize hayırlar getirmesini diliyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık