Ana Sayfa Yaşam 2016 yılında Yozgat’ta kaç kişi evlendi?

2016 yılında Yozgat’ta kaç kişi evlendi?

Yaşanılan ekonomik sıkıntılar, altın fiyatlarının tavan yapması, Euro ve Dolar’ın zirveyi görmesi vesaire evlenecek çiftlerin hızını kesmeye yeter gelmedi. Yozgat Belediyesi Evlendirme Memurluğu,  geçen yıl içerisinde, 38’i yabancı toplam 708 çiftin nikah işlemlerini tamamladı.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2017 Pazartesi 22:44
2016 yılında Yozgat’ta kaç kişi evlendi?

Bir önceki yıl rakamlarının 11’i yabancı 632 olduğu düşünüldüğünde, mutluluğun kapısını hiçbir sıkıntının kapatamayacağının göstergesi kabul edildi.Yozgat Belediyesi Evlendirme Memuru Ömer Duyar, geçen yıl oldukça yoğun bir dönem geçirdiklerini ifade etti.

Yozgat Belediyesi Evlendirme Memuru Ömer Duyar, 2015 yılında 632 çiftin nikâhını kıydıklarını belirtirken, geçen yıl bu sayının 708 olarak gerçekleştiğini söyledi.

Yozgat’ta evlilik işlemlerinde bir önceki yıl ile geçen yıl arasında fazla bir farkın olmadığını belirten Duyar, evlenmek isteyenlerin, talebine dair müracaatlarını kabul ederek, mevzuatın öngördüğü şekilde dosyalarını mümkün olan en kısa sürede hazırlayarak, evlilik akdini yerine getirdiklerini bildirdi. Nikâh işlemlerinde kayıt ve diğer yazışmaların bilgisayar ortamında yapılmakta olduğunu kaydeden Uyar, “”Nikah işlemlerinin son ana bırakılmaması gerekir. Çünkü olası eksiklikler yüzünden nikah işlemlerinde gecikmeler söz konusu olabilir. Bu gibi duruma düşülmemesi için çiftlerimizin evlilik işlemlerini son güne bırakmamalarını istiyoruz” diye konuştu.

Ömer Duyar, mevsim itibariyle Yozgat’ta düğünlerin yaz aylarında yapıldığını ileri süren Duyar, her yıl ortalama 650-700 civarında nikah kıyıldığını sözlerine ekledi.

 REKOR AĞUSTOS’TA KIRILDI

Yozgat Belediyesi Evlendirme Memuru Ömer Duyar’dan alınan dokümana göre, Ocak’ta 28, Şubat’ta 28, Mart’ta 45, Nisan’da 55, Mayıs’ta 76, Haziran’da 53, Temmuz’da 119, Ağustos’ta 122, Eylül’de 76, Ekim’de 43, Kasım’da 32, Aralık’ta 31 nikah işlemi gerçekleşti.

Anlaşılacağı üzere, Ocak ve Şubat’ta 30’ların altına inen nikah işlemleri, Mart ayı itibarıyla sürekli artış kaydediyor ve Ağustos ayı itibarıyla tavan yapıyor. Eylül ile tam tersi bir seyir izliyor. Nasıl ki tablo Nisan ayı itibarıyla Ağustos’a kadar sürekli yükseliş trendi sergiliyor, Ağustos’tan itibaren Aralık’a kadar sürekli iniş kaydediyor. İnişin Ocak ve Şubat’ı da kapsadığı hesaba katılırsa, sürecin 7 ay boyuncu devam ettiği görülüyor.

Şu bir gerçek ki, ister 30’un altında seyretsin, ister ay içerisinde 130’ları bulsun, Evlendirme Memurluğu’nun işleri rutine binmiş vaziyette aralıksız sürüp gidiyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık