Ana Sayfa Eğitim 2015 TEOG Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2015 TEOG Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

İlk dönem sınavının kasım, ikinci dönem sınavının ise nisan ayının son haftasında yapılması planlanıyor.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 15:04
2015 TEOG Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip imzasıyla illere gönderilen yazıda TEOG kapsamında ilk dönem sınavlarının kasım ayının, ikinci dönem sınavının ise nisan ayının son haftasında yapılmasının planlandığı belirtildi. Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden, bir dönemde iki sınav yapılanların ilk, üç sınav yapılanların ise ikinci yazılılarının ortak uygulanacağı bildirildi.

Merkezi sınavlarda kapsam birlikteliğinin sağlanması amacıyla, öğretmenlerin yıllık ders planı uygulamalarında, hazırlanan ders çizelgelerini dikkate almaları istendi.

2014-2015 eğitim öğretim yılında birinci dönem merkezi yazılıların 2014 Kasım ayının son, ikinci dönem sınavlarının ise 2015 Nisan ayının son haftasında yapılmasının planlandığı belirtildi. Kesin sınav tarihlerinin ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacağı duyuruldu.
Birinci dönem sınavlarda çıkacak soruların eğitim öğretim yılı başından, sınav tarihine kadar yapılan ders konularını, ikinci dönem sınavlarının ise eğitim öğretim yılı başından itibaren sınav tarihine kadar yapılın ders konularını içereceği açıklandı

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek? Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi açıkladı

Yüz yüze eğitime ne zaman geçilecek? Bakan Selçuk okulların açılacağı tarihi açıkladı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık