Ana Sayfa Yozgat 2014 Yılı Yozgat İçin Yatırım Yılı Olacak!

2014 Yılı Yozgat İçin Yatırım Yılı Olacak!

30 Mart mahalli seçimler sonrasında göreve başlayan İl Genel Meclisi Başkanı ve üyeleri ile öğlen yemeğinde bir araya gelen Vali Abdülkadir Yazıcı, 2014 yılının Yozgat’ta yatırım yılı olacağını belirterek, değişimin her alanda kendini hissettireceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2014 Salı 19:24
2014 Yılı Yozgat İçin Yatırım Yılı Olacak!

Yazıcı, “Bir dava ve aksiyon adamının ömrü bir eş, bir kaç evlat ve toruna hizmet etmekle geçmez. Bizlerin 450 bin evladı, kardeşi, annesi ve babası var. Bizler burada bu yarım milyon insana hizmet etmekle mükellefiz. Yeni dönemin bu bilinçle hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Vali Abdulkadir Yazıcı, 2014 yılının Yozgat’ta gözle görünür fiziki değişiklikleri beraberinde getireceğini kaydetti. 2014 yılının çalışmalar bakımından tozu dumana katılacak bir yıl olacağını öne süren Yazıcı, şöyle devam etti:

“Yoğun bir çalışma temposu içerisinde geçireceğiz. İl Genel Meclisi’nin de bu tempoya ayak uyduracağına ve gerekli bütün desteği vereceğine inanıyorum. Başta il merkezi olmak üzere ilçe ve köylerimizde pek çok projeye imza atacağız. İl merkezi, ilçeler ve köylerdeki projeler bir bütünlük içerisinde ele alınacaktır. Zahmeti ve sıkıntıyı göze almazsak bunların hiçbirisini başaramayız. Biz Yozgat’ta “Burası Yozgat” kelimesini artık unutturmak istiyoruz.  İl merkezi ve ilçelerimiz ile bir ailenin fertleri gibi birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız.  Günü kurtarmak yerine geleceğe yönelik adımlar atacağız. Görev süremiz bitip arkamıza dönüp baktığımızda yaptığımız işlerle ilgili huzur duymalıyız.

BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

Görevimizi yüzümüzün akı ile yapalım. Lüzumsuz işler kovalamak ve kavga etmek yerine bu memlekete daha nasıl güzel hizmet edebiliriz, onun peşinde olmalıyız. Artık çalışma ve millete olan borcumuzu ödeme zamanıdır. Bir dava ve aksiyon adamının ömrü bir eş, bir kaç evlat ve toruna hizmet etmekle geçmez. Bizlerin 450 bin evladı, kardeşi, annesi ve babası var. Bizler burada bu yarım milyon insana hizmet etmekle mükellefiz. Yeni dönemin bu bilinçle hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Toplantıda, Vali Abdulkadir Yazıcı’nın yanı sıra Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcısı Adnan Daldal, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz ve meclisi üyeleri hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık