Ana Sayfa Eğitim 2014 EKPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren

2014 EKPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarına göre yapılan yerleştirmelerin sonuçları açıklandı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 20:21
2014 EKPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarına göre yapılan yerleştirmeler ile kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yapılan yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin internet adresinden açıklandı.

KURA YÖNTEMİYLE YERLEŞTİRME YAPILDI

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre,"2014/2 EKPSS/KURA ile Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu"nda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının ilköğretim, ortaokul ve ilkokul düzeyi kadrolarına, kura çekimi ile engelli memur yerleştirme işlemleri noter huzurunda gerçekleştirildi. ÖSYM tarafından 234 devlet memurluğu kadrosu için kura yöntemiyle yerleştirme yapıldı.

EKPSS sınav sonucu ile yapılan yerleştirmeler de açıklandı. "2014/2 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu"nda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyi kadrolarına, engelli memur yerleştirme işlemleri tamamlandı.

EKPSS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek

EKPSS sonuçlarına göre de ortaöğretim mezunu bin 383 aday, önlisans mezunu 990 aday ve lisans mezunu bin 344 aday kurumlara yerleştirildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ta öğrenciler siber farkındalık eğitimi

Yozgat’ta öğrenciler siber farkındalık eğitimi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık