Ana Sayfa Kültür Sanat 16 kursiyerden el emeği göz nuru çalışmalar

16 kursiyerden el emeği göz nuru çalışmalar

Uzunlu Belediyesi ve İŞKUR işbirliğiyle açılan Biçki Dikiş ve Nakış Kursu tüm hızıyla sürüyor.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 10:39
16 kursiyerden el emeği göz nuru çalışmalar

 Belediye Başkanı Turan Koç’un tahsis ettiği sıcak salonda Usta Öğretici Özlem Kahraman’ın önderliğinde bilgi ve becerilerini geliştiren kursiyerler, Başkan Koç’a ne böylesi bir imkanı kendilerine sunduklarından dolayı teşekkür ediyor.

Belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal ve kültürel hizmetlerle de adını duyaran Uzunlu Belediyesi, İŞKUR İl Müdürlüğü ile yaptığı iş- birliği sonrası Belde’ye açılan Biçki Dikiş ve Nakış Kursu’na katılan 16 kursiyer, hem bilgi ve becerilerini geliştirmenin yanında, ev ekonomilerine girdi de sağlıyor.

 Daha önce beldede onlarca kurs açan ve neredeyse hiç bir hemşerisini sertifikasız bırakmayan Belediye Başkanı Turan Koç, kursların, belde halkının birlik ve beraberliğini artırdığını hem de kursiyerlere maddi imkanlar sağlandığını söyledi.

KOSGEB vasıtasıyla açılan kurslarla, bir çok Uzunlu’lunun sertifikaya kavuştuğunu ve bu sayede hibe ve kredi desteklerinden istifa etmelerinin önündeki en büyük engelin kalmış olduğunu belirten Başkan Koç, “İnşallah her bir kursiyerimiz yeni istihdam alanları açacaktır. Uzunlunun gelişip büyümesi noktasında ciddi katkılar sağlayacaktır” derken, İŞKUR ile yapılan işbirliği ile 16 kursiyerin katıldığı Biçki Dikiş ve Nakış Kursu’nda eğitim görenlerin, sadece işi öğrenmekle kalmayıp ev ekonomilerine de katkıda bulunduklarını kaydetti.

Usta Öğretici Özlem Karaman’ın öncülüğünde sürdürülen kursta, kursiyerlerin daha iyi bir imkanda bilgi ve tecrübe edinmeleri için Belediye’nin imkanlarını da seferber ettiğini anımsatan Başkan Koç, “Usta Öğretici Kahraman başta olmak üzere tüm kursiyerlere belde ekonomisine yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

 Biçki Dikiş ve Nakış Kursu Usta Öğreticisi Özlem Kahraman da, yaptığı açıklamada, kendilerine böylesi bir imkanı sunan Belediye Başkanı Turan Koç’a teşekkür etti. Belediye’nin tahsis ettiği sıcak salonda kursiyerlerle keyifli bir ortamda vakit geçirdiklerini ve her bir kursiyerin işi severek ve benimseyerek yaptığını dile getiren Kahraman konuşmasını şöyle sürdürdü:

20 TL ÜCRETİ VAR

 “Sayın Başkanımız Turan Koç’un öğrencilere kumaş yardımı yaparak seccade seti ve sürpriz yastık takımı yapıyoruz. Yapılan çalışmalar sonunda da Başkanımız bütün öğrencilerimizin el emeklerini vererek 2016 - 2017 yıllarında evlenen çiftlerimize hediye verecektir. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Şu anda 16 tane personelimiz var. İŞKUR tarafından çalışıyoruz. Sigortaları yatıyor ve hesaplarına da günlük 20 TL ücret yatıyor. Kursumuz iki ay devam edecek. Kurs bitimi sonrasında Başkanımız tekrar kurs açacak. Kursiyerlerimizden son derece memnunum. Başkanımız bize çok güzel imkanlar sundu.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık