Ana Sayfa Eğitim 15 Temmuz’da yaşananları okula böyle resmetti

15 Temmuz’da yaşananları okula böyle resmetti

Serpil Akdağ Anadolu Lisesi Coğrafya öğretmeni Mahmut Sakin, okulun ikinci kat duvarlarına 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde yaşananları resmetti.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 12:23
15 Temmuz’da yaşananları okula böyle resmetti

Ayrıca, okulun konferans salonuna “darbeyi önleyen kahraman” olan Ömer Halisdemir’in adı verildi ve şehidin karakalem fotoğrafı resmedildi. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş Coğrafya Öğretmeni Mahmut Sakın’ı kutlarken, Okul Müdürü Adem Ümüt’e teşekkür etti.

Serpil Akdağ Anadolu Lisesi’nin ikinci katı baştan aşağı 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni tasvir eden resimlerle süslendi. Coğrafya öğretmeni Mahmut Sakın tarafından yapılan resimler özellikle öğrenci velilerinin takdirini kazanırken, öğrencilerin de konu hakkında daha kolay bilgilendirilmelerinin önünü açtı.

Okul Müdürü Adem Ümüt’in teşvikleriyle ortaya çıkan sanatsal çalışma, konferans salonuna sıçradı. Salona “darbeyi önleyen kahraman” olarak bilinen Ömer Halisdemir’in ismi verilirken, salonun en uygun duvarına şehidin karakalem resmi yapıldı.

KİŞİSEL GELİŞİME KATKI SAĞLAYACAK

Serpil Akdağ Anadolu Lisesi Okul Müdürü Adem Ümüt, konuya ilişkin şunları söyledi: “Anadolu Lisesi Müdürü olarak yaklaşık 4 aydır görevdeyim. Devletimiz büyüklerimiz burada görev yapmamı uygun gördüler ve görevimizi okul öğretmenimizle birlikte azimli bir şekilde yerine getiriyoruz. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin sosyal faaliyetlerine de bir takım kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak projelere de önem veriyoruz. bir takım seminerler konferanslara katılım sağlamaya çalışıyoruz. Yetenekli öğrencilerimizden ve yetenekli öğretmenlerimizden de yardım istiyoruz. Okulumuza başta okul müdürü olmak üzere tüm öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin elinden geldiği kadarıyla önem vermesi sevmesi ve okula katkıda bulunması ve okulu güzelleştirmesi adına da temiz tutması adına da büyük bir gayretle çalışmalarımız sohbetlerimiz tavsiyelerimiz diyaloglarımız sürüyor.

İKİNCİ KAT RESİMLERLE DONATILDI

Bu bağlamda okulumuz Coğrafya öğretmenimiz Mahmut Sakın resim konusunda maharetli olduğunu okulumuz için birşeyler yapmak istediğini dile getirdi. Çok memnun oldum okul müdürü olarak. Bu projenin yapılması için hemen hızlı bir şekilde planlamalar neler yapabiliriz nereye yapabiliriz planlamasını yaptık. Okulumuz 3 kattan oluşuyor. İkinci kat orta kat öğrenci yoğunluğunun veli yoğunluğunun ve öğretmen yoğunluğunun ve idarenin bulunduğu kat sürekli insanların yoğun bir şekilde bulunduğu bir kat olması nedeniyle öğretmenler odası

nın ve idareci odalarının bulunduğu ikinci kat koridorunda iki duvara da yakın bir zamanda yaşadığımız ve ülkemizi derinden yaralayan ülkemize uzun yıllar ders olacak FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişiminin Türk halkının nasıl bir tepki koyduğunu anlatan bir resim oluşturduk. Bu darbe girişimini öğrencilerimize velilerimize ve vatandaşlarımıza bilgi  verme adına Coğrafya Öğretmenimiz tarafından yapıldı. Okulumuzun alt tarafında konferans salonumuzun adını Darbe girişiminde darbecilere geçit vermeyen Kahraman Şehidimiz Ömer Halisdemir’in ismini verdik. Ayrıca konferans salonu girişine Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in fotoğrafını karakalem çalışması olarak yaptık Bu çalışmalarından dolayı Coğrafya öğretmenimiz Mahmut Sakın’a çok teşekkür ediyorum.”

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SANATÇIYI KUTLADI

Öte yandan, okul ziyaretinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, 15 Temmuz Darbe girişimini okul koridor duvarlarına resimleyen Serpil Akdağ Anadolu Lisesi  Coğrafya Öğretmeni Mahmut Sakın’a teşekkür etti.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bozok Üniversitesi'nde devir teslim

Bozok Üniversitesi'nde devir teslim

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık