Ana Sayfa Kültür Sanat 15 Temmuz Direniş ve Diriliş Fotoğraf Sergisi Sorgun'da açıldı

15 Temmuz Direniş ve Diriliş Fotoğraf Sergisi Sorgun'da açıldı

Sorgun Belediyesi ile Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi Müdürlüğü’nün ortak organizasyonuyla “15 Temmuz Direniş ve Diriliş Fotoğraf Sergisi” açıldı. Darbe ile ilişkin 51 fotoğrafın yanısıra 60 adadet şehitler fotoğraf bulunan Sergi bir hafta boyunca açık kalacak.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2016 Pazar 23:08
15 Temmuz Direniş ve Diriliş Fotoğraf Sergisi Sorgun'da açıldı

Sorgun Belediyesi ile Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi tarafından organize edilen “15 Temmuz Direniş ve Diriliş Fotoğraf Sergisi” açıldı.

Sorgun Terminalinin ikinci katında yer alan Gençlik Merkezinde açılan fotoğraf sergisine Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Müftüsü Hasan Görer, İl Genel Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Daire Amirleri, Okul Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 Sergi açılışı öncesinde kısa bir konuşma yapan Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, 15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk Milletinin büyük bir demokrasi örneği gösterdiğini belirterek “Türk Milleti tarihinin geçmişinde olduğu gibi 15 Temmuz gecesinde büyük bir destan yazdı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesinde yaptığı bu kalkışma asil Türk Milleti tarafından geri püskürtüldü. O hain kalkışmanın yaşandığı gece Türk Milleti kadınından, erkeğine, gencinden, yaşlısına kadar herkes bir ve birlik içerisinde milli iradeye ve demokrasine sahip çıktı. Bu gece Türk tarihine altın harflerle  geçecektir. 15 Temmuz darbe girişimi Türkiye’nin yeniden diriliş gecesi olmuştur. Bugün burada ki fotoğrafları en güzel şekilde muhafaza edip, bütün Sorgun halkının görmesi için ve o geceyi unutmamaları için gerekli hassasiyeti göstereceğiz” dedi.

Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi Okul Müdürü Mustafa Kaya ise, sergide 51 adet darbe ile ilgili fotoğraf, 60 adet ise şehitler fotoğraf bulunduğunu kaydetti. 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve sonrasını anlatan fotoğraf sergisinin bir hafta açık kalacağı öğrenildi. 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Yozgat turizmi masaya yatırıldı! Yol haritası çıkartıldı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık