Ana Sayfa Güncel 15 Temmuz bir milat oldu

15 Temmuz bir milat oldu

Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ, Yozgat Valiliği tarafından düzenlenen 'Milli İradenin Yükselişi' fotoğraf sergisini gezdi.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 14:00
15 Temmuz bir milat oldu
 Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Bozdağ, 15 Temmuz'da şahadete ulaşan bütün şehitlere rahmet, gazilere sıhhat ve uzun ömür diledi.           Bakan Bozdağ, "15 Temmuz 2016 da FETÖ kurucusu yönetici terörist ele başı Fetullah Gülenin onayladığı plan ve program dahilinde onun talimatıyla Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki FETÖ'cü teröristler ve onlara eklemlenen bazı unsurlarca başlatılan ve icraya konulan darbe teşebbüsü, aziz milletimizin, demokrasiye, insan haklarına, cumhuriyete, anayasal düzene, iradesini seçilmiş cumhurbaşkanına ve hükümetine meclisine ölümüne sahip çıkması sonucu başarısız kılınmıştır" dedi.

        Türkiye'de ilk defa bir darbe teşebbüsünün, halkın iradesiyle yenildiğini belirten Bakan Bozdağ, "Artık bir şey kesindir. Türkiye'de bundan sonra kim ne maksatla olursa olsun millete rağmen bir icraat yapabilme imkanı yoktur. Türkiye'de 15 Temmuz bir milat olmuştur. Türkiye'de demokrasiye, cumhuriyete, milli iradeye kastedenler bir yeri ele geçirerek veya bir şehirde güç sahibi olarak Türkiye'de bunları yok etme imkanı bulamayacaktır. 80 milyon insanı tek tek ele geçirmeden Türkiye'nin ne organları, kurumları, ne de anayasal düzeni, ne de milletin sahip olduğu ortak değerleri kimse yok edemeyecektir. 15 Temmuz bu anlamda darbenin de darbecilerin de defterinin dürüldüğü tarih olmuştur" diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık