Ana Sayfa Yaşam 1 Ocak 2021 tarihinde okunacak olan hutbe:Geçmişin Muhasebesi Geleceğin İmarı

1 Ocak 2021 tarihinde okunacak olan hutbe:Geçmişin Muhasebesi Geleceğin İmarı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2021 yılının ilk Cuma hutbesi yayınlandı. Başkanlığın internet sitesinde bulunan hutbe "Geçmişin Muhasebesi Geleceğin İmarı" konusu işlenecek ve 81 ilde bulunan tüm camilerde okunacak.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2020 Perşembe 21:38
1 Ocak 2021 tarihinde okunacak olan hutbe:Geçmişin Muhasebesi Geleceğin İmarı

İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 1 Ocak 2021 tarihinde ülke genelinde bulunan tüm camilerde okunacak olan hutbesi..

Geçmişin Muhasebesi Geleceğin İmarı

Muhterem Müslümanlar!

Ömür takviminden her gün bir yaprak daha eksilirken, her geçen yıl, bizi Rabbimizin huzurundaki hesap gününe biraz daha yaklaştırıyor. Hayat sermayemiz azalırken, ahirette hayretler içinde okuyacağımız ve karşılığını göreceğimiz amel defterlerimiz kabarıyor.

Aziz Müminler!

Geçen yıllarımızın muhasebesini yapalım. Nefsimizi hesaba çekip kendimizle yüzleşelim. Hata ve günahlardan vazgeçip tövbe edelim. Rabbimize, kendimize, ailemize ve tüm mahlûkata karşı sorumluluklarımızı hatırlayalım. Zira Cenâb-ı Hak Kur’an-ı Kerim’de bizi şöyle uyarıyor: “Ey iman edenler! Allah’a itaatsizlikten sakının. Herkes yarın için ne hazırladığına baksın!”1

Kıymetli Müslümanlar!

Gelecek günlerimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlayalım. Dünyevî heves ve arzuların peşinden hırsla koşarken ahiretimizi heba etmeyelim. Aldığımız her kararın, söylediğimiz her sözün, işlediğimiz her davranışın Yüce Allah tarafından görüldüğünü, duyulduğunu, bilindiğini ve bütün bunlardan hesaba çekileceğimizi unutmayalım.

Değerli Müminler!

Resûl-i Ekrem (s.a.s) bir hadisinde şöyle buyurur: “Allah, sadece samimi bir şekilde ve kendi rızası gözetilerek yapılan amelleri kabul eder.”2 O halde, samimiyetle Rabbimize yönelelim. Amel defterlerimizin ibadet ve iyilikle dolacağı bir ömür geçirme kararlılığında olalım. Salgınla imtihanda olduğumuz bu zor günlerde umudumuzu, inancımızı, gayretimizi, birbirimize olan güvenimizi ve desteğimizi daima canlı tutalım.

1 Haşr, 59/18.

2 Nesâî, Cihâd, 24.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Koronavirüs salgınında hayvanlar unutulmadı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık